18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Ostrowianki zatrzymały Wilki. Wilki Morskie Szczecin - Ostrovia 48:50

Koszykarki Ostrovii sprawiły swoim kibicom sporą niespodziankę. Pokonały w Szczecinie Wilki Morskie 50:48 i dzięki temu awansowały na drugie miejsce w tabeli pierwszej ligi

Mecz rozpoczął się dobrze dla ostrowianek, które starały się grać bardzo agresywnie w obronie. Bradzo skuteczna była Martyna Cebulska. To właśnie po jej celnym trafieniu w 7 minucie Ostrovia wygrywała już 20:12. I ostatecznie podopieczne Kaspra Smektały wygrały pierwszą kwartę różnicą ośmiu ,,oczek'' - 24:16. Później utrzymywały swoją przewagę, a gdy w trzeciej kwarci wypracowały sobie aż 19 punktów przewagi - prowadziły 47:28 w 27 minucie - wydawało się, że jest już po meczu. Jednak
doświadczone koszykarki ze Szczecina jeszcze przed zakończeniem trzeciej kwarty zdołały zmniejszyć straty do 7 punktów - 41:48. Ostatnie dziesieć minut było bardzo nerwowe. Gospodynie rzuciły się do odrabiania strat i w 39 minucie doprowadziły do remisu 48:48. Decydujące o zwycięstwie Ostrovii punkty zdobyła jednak Martyna Cebulska. szczecinianki próbowały jeszcze doprowadzić do dogrywki, ale nie trafiały z czystych pozycji.

Wilki Morskie Szczecin - Ostrovia 48:50 (16:24, 10:11, 15:13, 7:2)
Wilki: Radwan 17, Sosnowska 10, Kotnis 7, Oses 5, Maruszczak 3, Wojdalska 2, Stasiuk 2, Kędzia 2, Gajdosz 0, Giedrojć 0.
Ostrovia: Cebulska 15, Misiek 12, Mielczarek 9, Krygowska 7, Parysek 4, Czaska 2, Rosa 1, Kaczmarek 0.