Ostrowski "Reymont" - Rekrutacja 2020/2021

Materiał informacyjny

Rekrutacja 2020/2021

ostrowski "Reymont" czyli II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Reymonta,:

• jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce oraz 50 najlepszych liceów w Wielkopolsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych miesięcznika PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2017” (tytuł nadawany nieprzerwanie od 2008 r.)

• w 2016 r. szkoła zajęła 6. miejsce, a w 2018 r. 7. miejsce w Polsce w Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości przygotowanym przez Fundację Social Wolves i dziennik "Rzeczpospolita"

• prowadzi klasy biologiczno-chemiczne pod patronatem Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

• klasy humanistyczne prowadzi we współpracy z Instytutem Filologii Polskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz z Instytutem Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego

• prowadzi klasy językowe we współpracy z Instytutem Filologii Angielskiej i Germańskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

• jest sprawdzoną kuźnią olimpijczyków w wielu dyscyplinach

• organizuje szereg projektów edukacyjnych: Młodzi Głosują, Jak działa moja gmina?, Dni Europejskie, Maraton Pisania Listów Amnesty International, wymiana polsko-hiszpańska, wymiana polsko-ukraińska, współpraca międzynarodowa w ramach projektu Erasmus + (Wolontariat i aktywne obywatelstwo), warsztaty językowe w ramach współpracy z organizacją " Nauka bez Granic" • umożliwia szlifowanie talentów dziennikarskich w gazecie „Bez cenzury”

• jest mekką sportową nie tylko dla koszykarzy ale także siatkarzy, piłkarzy nożnych i lekkoatletów

• to szkoła dla ludzi z pasją, aktywnych i kreatywnych oraz podejmujących odważne wyzwania... http://2liceum.osw.pl/

Nasza oferta dla Ciebie

Profil BIOLOGICZNO-CHEMICZNY
Przedmioty rozszerzone:

- biologia
- chemia
- do wyboru: język angielski lub matematyka

(drugi język: j. niemiecki lub j. francuski)

Jeżeli świat roślin i zwierząt nie ma przed Toba tajemnic, uwielbiasz samodzielnie badać, co kryje się w środku rośliny – oglądasz, kroisz, powiększasz i porównujesz; jeżeli patrząc na kotlet schabowy, myślisz o denaturacji i pierwszorzędowej strukturze białka, to klasa biologiczno-chemiczna jest właśnie dla Ciebie.

Od wielu lat profil ten stanowi wizytówkę naszej szkoły. Uczniowie odnoszą liczne sukcesy w konkursach (od regionalnych po olimpiady biologiczne i chemiczne). Młodzież zdobywa praktyczną wiedzę z biologii i chemii w trakcie zajęć laboratoryjnych, które są prowadzone w ramach osobnego przedmiotu. Możemy pochwalić się nowoczesną pracownią biologiczną, wyposażoną na każdym stanowisku pracy w profesjonalny sprzęt do mikroskopowania. Pracownia chemiczna posiada stoły laboratoryjne, dygestorium oraz odpowiedni sprzęt, szkło i odczynniki. Na zajęciach uczniowie samodzielnie przeprowadzają doświadczenia, wzbogacając w ten sposób swoją wiedzę teoretyczną o praktykę.

Absolwenci tego profilu doskonale sprawdzają się na kierunkach medycznych oraz przyrodniczych

(medycyna, weterynaria, farmacja, ratownictwo medyczne, dietetyka, inżynieria genetyczna, biologia molekularna, ochrona środowiska i inne).

Nasze liceum (w szczególności klasy biologiczno-chemiczne) jako jedno z siedmiu w Wielkopolsce zostało objęte patronatem naukowym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Profil JĘZYKOWY

- j. angielski
- geografia lub matematyka
- do wyboru: j. niemiecki lub j. francuski lub informatyka z grafiką komputerową

Marzy Ci się podróżowanie po całym globie? Chcesz samodzielnie i w sposób aktywny zdobywać wiedzę na temat kultury i historii innych krajów? Masz swobodę w nawiązywaniu kontaktów i nauce języków obcych? Czujesz się obywatelem całego świata i nie chcesz, by bariera językowa przekreśliła w przyszłości Twoje szanse na zdobycie wymarzonej pracy? Klasa językowa to świetna propozycja dla Ciebie.

Absolwenci tej klasy doskonale sprawdzą się na studiach filologicznych, lingwistycznych, związanych z turystyką i hotelarstwem oraz stosunkami międzynarodowymi. Dzięki doskonałej znajomości języków obcych będą mogli także podjąć naukę na uczelniach zagranicznych. W zależności od wybranych przedmiotów będziesz mógł również przygotowywać się do studiowania na kierunkach politechnicznych, humanistycznych, artystycznych lub innych.

Aby w sposób swobodny móc rozmawiać w danym języku, konieczny jest bezpośredni z nim kontakt. Dlatego w naszym liceum masz możliwość udziału w licznych wyjazdach zagranicznych, np. w ramach projektu unijnego Erasmus+ (Cypr, Rumunia, Łotwa, Włochy, Bułgaria), współpracy z zagranicznymi szkołami oraz uczestniczyć w warsztatach z obcokrajowcami. Nasza szkoła (w szczególności klasy językowe) została objęta patronatem naukowym wydziału Filologii Angielskiej i Germańskiej Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Profil BIOLOGICZNO-GEOGRAFICZNY

- biologia
- do wyboru: geografia lub matematyka lub j. polski
- język angielski
(drugi język: j. niemiecki lub j. francuski)

Jeżeli ponad wszystko cenisz piękno przyrody, czujesz, że stanowisz z nią jedność, dbasz o środowisko naturalne, nie jest ci obojętny los rzadkich gatunków roślin i zwierząt, marzysz, by każdy człowiek osiągnął harmonię z własnym ciałem, wiesz, że podstawą zdrowia człowieka jest prawidłowa dieta, dbasz o bezpieczeństwo i dobre samopoczucie otaczających cie ludzi, marzą Ci się miasta, w których zagospodarowanie przestrzeni harmonizuje z otaczającą je przyrodą, klasa biologiczno-geograficzna to świetna propozycja dla Ciebie.

Absolwenci tego profilu doskonale sprawdzają się na takich kierunkach jak fizjoterapia, dietetyka, biotechnologia, ratownictwo medyczne, leśnictwo, geologia, geodezja, gospodarka przestrzenna i wychowanie fizyczne.

Nasze liceum daje Ci możliwość uczestnictwa w warsztatach prozdrowotnych oraz zajęciach z dietetyki. W trakcie licznych wycieczek zapoznasz się z architekturą polskich miast i krajobrazów. Wiedzę biologiczną będziesz zdobywać w sposób doświadczalny, dzięki nowoczesnej pracowni, wyposażonej w najwyższej jakości sprzęt do mikroskopowania.

Profil HUMANISTYCZNY

- j. polski
- historia
- wiedza o społeczeństwie
(dwa języki obce do wyboru: j. angielski, j. niemiecki lub j. francuski)

Jesteś wrażliwy na potrzeby innych, uwielbiasz angażować się w akcje charytatywne, czujesz nieodpartą potrzebę niesienia pomocy innym, jesteś zafascynowany odkrywaniem piękna dzieł literackich, uwielbiasz wyrażać siebie poprzez kulturę i sztukę, z niecierpliwością czekasz na kolejną lekcję historii, by móc zanurzyć się w przeszłości naszych przodków, a może fascynuje Cię scena polityczna naszego kraju, marzy Ci się kariera polityka, dziennikarza albo prawnika, profil humanistyczny jest stworzony właśnie dla Ciebie.

Absolwenci tej klasy doskonale sprawdzają się na studiach prawniczych, historycznych, artystycznych, politologicznych, dziennikarskich oraz stosunkach międzynarodowych.

U nas masz możliwość rozwoju swoich pasji. Jako jedyna szkoła w mieście posiadamy własną scenę teatralną, na której swoboda intelektualna i artystyczna (tak charakterystyczna dla naszego liceum) mają szansę w pełni się urzeczywistnić. Swoją miłość do dziennikarstwa możesz pogłębiać, angażując się w redagowanie szkolnych gazetek – „Bez cenzury” i „Re(y)moncik”.

Nasze liceum (w szczególności klasy humanistyczne) zostało objęte patronatem naukowym Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytetu Wrocławskiego.

ZAPRASZAMY

Wideo

Materiał oryginalny: Ostrowski "Reymont" - Rekrutacja 2020/2021 - Ostrów Wielkopolski Nasze Miasto

Dodaj ogłoszenie