Paweł Szkudlarek z Ostrowa Wielkopolskiego wygrał Turniej Indywidualnego Pucharu Polski Młodzików w speedrowerze

Martyna Praska
Dodaj komentarz:
Udostępnij:
Młody ostrowianin po raz trzeci został zwycięzcą Turnieju Indywidualnego Pucharu Polski Młodzików w speedrowerze. Tym samym Paweł Szkudlarek z Ostrowa Wielkopolskiego został powołany do kadry narodowej juniorów.

W miniony weekend 2 i 3 października pochodzący z Ostrowa Wielkopolskiego Paweł Szkudlarek po raz trzeci obronił pierwsze miejsce w turnieju Indywidualnego Pucharu Polski Młodzików w speedrowerze. W kategorii U14 i U16 nastolatek jest tegorocznym, dwukrotnym mistrzem Polski.

Ostrowski Rynek Miejski oszalał z radości! Arged Malesa zwyc...

Paweł Szkudlarek jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 5 im. Mieszka I w Ostrowie Wielkopolskim, obecnie reprezentuje Klub Speedrowerowy Szarża Wrocław. Wcześniej był wychowankiem PKS-u Wiraż Ostrów. Ostatnią w sezonie klasyfikację generalną młodzików zakończył na pierwszym miejscu w Polsce pokonując w biegu finałowym Arkadiusza Graczyka - Orzeł Gniezno – i Oskara Dusińskiego - Victoria Poczesna. W ostatecznej klasyfikacji IPP młodzików ostrowianin zdobył 150 punkty - 3 rundy i 3 zwycięstwa.

- Paweł podczas III rundy Pucharu Polski Młodzików, pięknie podsumował sezon. W swojej kategorii zdobył wszystko co mógł zdobyć, ale zapracował sobie na to sam, swoją ciężką pracą. W tym miejscu pragnę podziękować Pawłowie za wiele pięknych chwil w tym sezonie. Przed nim samym teraz trudne decyzje, ale mam nadzieję, że dokona dobrego wyboru. Trzymam kciuki za jego dalszy rozwój. - mówił Adrian Kocur, prezes Klubu Speedrowerowy Szarża Wrocław.

Pawłowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!