Podaruj 1% dla Bolka i Dawida

Materiał informacyjny FUNDACJI "BREAD OF LIFE"

Mama i tata wspólnie wychowują dzieci, które potrzebują stałej rehabilitacji i pomocy. Przeczytajcie artykuł o bohaterach dnia codziennego.

Dawid urodził się w 2013 roku i niemal od początku jego życie stało się walką z chorobą i niepełnosprawnością związanymi z wrodzonymi wadami układu nerwowego. Po 7 latach, licznych wizytach u kolejnych specjalistów, drążeniu tematu zdrowia naszego syna i szukaniu przyczyn jego niepełnosprawności, dziś wiemy wiele, ale zdajemy sobie sprawę, że jeszcze nie wszystko, a nasz syn wciąż stanowi dla nas i dla lekarzy tajemnicę. Nie raz to, czego się dowiadywaliśmy przez te lata, zwalało nas z nóg, ale za każdym razem się podnosiliśmy, podejmowaliśmy kolejne sposoby leczenia i rehabilitacji.

Co wiemy na temat zdrowia Dawida? Dawid ma niedorozwój mózgowia, który powoduje problem z napięciem mięśniowym, zaburzenia ruchu oraz motoryki, czyli m.in. równowagi i koordynacji, a także przyczynia się do napadów epileptycznych. Nasz syn niedowidzi w znacznym stopniu z powodu zaniku siatkówki w obu oczach, zaniku nerwu wzrokowego oraz nieoperacyjnej zaćmy w lewym oku. Po nowych badaniach wiemy że Dawidek w najbliższym czasie straci wzrok w prawym oku. Ma zdiagnozowany niedosłuch obustronny w stopniu lekkim i umiarkowanym. W ostatnich miesiącach po długim czasie została postawiona diagnoza autyzmu dziecięcego. Dawid jest dzieckiem niesamodzielnym, nie wykonuje żadnych czynności samoobsługowych. Ma również duże problemy w kontaktach społecznych oraz związane z przeżywaniem emocji, które skutkują silnymi napadami histerii, agresji i autoagresji. W związku z tym Dawid przyjmuje silne leki psychotropowe. Z powodu silnych przykurczy w stopach przed nami jest zabieg podania toksyny botuliny oraz dobranie ortez.

Dawid pozostaje pod stałą opieką ośrodków medycznych i rehabilitacyjnych w Warszawie i Łodzi, do których regularnie jeździmy. Nasz syn wymaga stałej fizjoterapii, integracji sensorycznej, terapii ręki, terapii widzenia, zajęć z logopedą, pedagogiem i psychologiem oraz nieustannej stymulacji w środowisku domowym, którą w miarę możliwości staramy mu się zapewniać (w mieszkaniu może na co dzień korzystać m.in. z trampoliny, hamaka sensorycznego, drabinki rehabilitacyjnej).
Leczenie Dawida, które opiera się na złożonej rehabilitacji, przyjmowaniu licznych leków oraz opieki specjalistów wymaga dużych nakładów finansowych. Marzy nam się, aby móc dwa razy w roku wyjechać z Dawidem na turnus rehabilitacyjny, który zdecydowanie wsparłby go w walce z chorobą.
Nasza sytuacja jest o tyle trudna, ponieważ Dawidek ma brata Bolka, który urodził się z rozszczepem wargi i podniebienia. Oboje chłopcy wymagają wielospecjalistycznego leczenia.

Historia Bolka

W trakcie trwania ciąży dowiedzieliśmy się, że Bolek ma rozszczep wargi i podniebienia, dlatego przyszedł na świat w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie 7 września 2016. Tam okazało się, że ma ubytek międzyprzedsionkowy, wrodzoną wadę serca. Na szczęście wada ta nie wymagała operacji, jednakże wpływała na odwlekanie operacji wargi i podniebienia. Do 3. roku życia Bolek był pod opieką kardiologa. Po ukończeniu przez niego 3 roku życia mogliśmy zatem wreszcie podjąć starania, by operacja Bolka mogła się odbyć. Jednakże ze względu na częste infekcje, które przechodził oraz liczne i poważne problemy zdrowotne naszego starszego syna, nie mogliśmy doprowadzić tej sprawy do szczęśliwego finału.

Chcielibyśmy jednak, by Bolek mógł cieszyć się pełnią zdrowia, którą może mu zapewnić wieloetapowe leczenie operacyjne. Obecnie pierwsza operacja odbyła się, Bolek będzie pod opieką specjalistów: chirurga, ortodonty, audiologa i foniatry, logopedy.

Podaruj 1% na ich leczenie. Rozlicz Pit on-line

https://www.e-pity.pl/pity-2020/akcja-e-life-jeden-procent-2021-KRS-0000268931--31144

Możesz podarować wsparcie na rzecz naszej fundacji

Fundacja Bread of life
ul. Śródmiejska 24a
62-800 Kalisz

Nr konta 40 1090 1346 0000 0001 1420 0591 z dopiskiem dla Bolka i Dawida

Dodaj ogłoszenie