Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego z medalistami w brazylijskim Jiu Jitsu

Martyna Praska
KPP Ostrów Wielkopolski
Dwoje funkcjonariuszy Policji z Ostrowa Wielkopolskiego, sierż. Natalia Jankowiak i st. sierż. Karol Jankowiak w miniony weekend 2 października wygrało podium podczas Otwartego Międzynarodowy Turnieju Brazylijskiego Jiu Jitsu w Tarnowie Podgórnym.

KPP w Ostrowie Wielkopolskim ma się czym pochwalić, wśród funkcjonariuszy znajdują się prawdziwi sportowcy. W sobotę 2 października sierż. Natalia Jankowiak i st. sierż. Karol Jankowiak wywalczyli wspólnie trzy medale - jeden srebrny i dwa brązowe - podczas Otwartego Międzynarodowy Turniej Brazylijskiego Jiu Jitsu w Tarnowie Podgórnym.

Ostrowska Policjantka wywalczyła srebrny medal w kategorii „GI” - w dywizji purpurowe/brązowe/czarne pasy kobiet w wadze – 58kg. Swoją sportową pasją zajmuje się od 2014 roku. Sierżant Natalia Jankowiak ma na swoim koncie już nie jedno zwycięstwo.

• tytuł Mistrza Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu w 2015 roku
  • I miejsce w zawodach na European Championship Cavalcanti w 2017 roku

W tym samym sporcie walki udziela się również st. sierż. Karol Jankowiak, który w tym roku wywalczył dwa brązowe medale, w kategorii „GI” - w dywizji brązowe/czarne pasy mężczyzn w wadze – 82,3 kg oraz w kategorii „GI Master” - brązowe/czarne pasy mężczyzn w wadze 82,3 kg. Funkcjonariusz jest również zdobywcą:

1. I miejsce na European Championship Cavalcanti, w kategorii mężczyźni purpurowe pasy GI -73 kg w 2017 roku

Elementami walki charakterystycznymi dla brazylijskiego Jiu Jitsu jest duszenie, dźwignie, walka w parterze i różne techniki unieruchamiania przeciwnika. Zakładamy więc, że nikt nie chce wchodzić w drogę parze ostrowskich Policjantów.