Porażka na zakończenie sezonu. KSSPR Końskie - Ostrovia Ostrów 36:26

Szczypiorniści Ostrovii zakończyli tegoroczny sezon porażką na wyjeździe z KSSPR Końskie 26:36. Rywale kontrolowali spotkanie od pierwszej do ostatniej minuty

To nie był mecz o przysłowiową pietruszkę. Zwycięzca tego pojedynku kończył ligowe rozgrywki na szóstym miejscu. Od pierwszych minut było widać, że to gospodarzom zależy batdziej na zwycięśtwie. To oni walczyli o każdą piłkę i z łatwością zdobywali kolejne bramki. Inna sprawa, że ostrowianie usłatwiali im to zadanie co rusz faulując.

Sędziewie nie mieli wielkiego wyboru, musieli wyrzucać ich z boiska na dwie minuty i jeszcze dodatkowo dyktowali rzuty karne.

Tylko w pierwszych piętnastu minutach gry, piłkarze Ostrovii zaliczyli aż 6 minut kar, a sędziowie podyktowali 7 rzutów karnych, które pewnie na bramki zamienili gracze KSSPR. Do przerwy gospodarze prowadzili 19:12 i w drugiej odsłonie jeszcze swoją przewagę powiększyli.

Przegrywając z KSSPR Końskie ostrowianie spadli ostatecznie na ósme miejsce.

KSSPR Końskie - Ostrovia Ostrów 36:26 (19:12)

KSSPR: M. Kornecki, Witkowski, Ratuszniak - Kubała 7, Biegaj 5, Bodasiński 5, Napierała 5, H. Kornecki 4, Sroczyński 3, Smołuch 2, Kiryłow 2, Dobrowolski 2, Słonicki 1, Bąk 0.
Ostrovia: Tarko, Filipiak, Adamczyk - Martyński 7, P. Dutkiewicz 6, Stupiński 4, Tomczak 3, Kierzek 2, Bielec 1, Sobczak 1, Piosik 1, Wasilek 1, Śliwiński 0.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0