Przegląd tygodnia w Ostrowie Wielkopolskim, najważniejsze wydarzenia od 12.09 do 18.09.2021, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Ostrowa Wielkopolskiego, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 12.09 a 18.09.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Jak dobrze znasz Ostrów Wielkopolski? Sprawdź swoją wiedzę na naszych foto-zagadkach”?

Przegląd tygodnia Ostrów Wielkopolski od 12.09 do 18.09.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Jak dobrze znasz Ostrów Wielkopolski? Sprawdź swoją wiedzę na naszych foto-zagadkach

Myślisz, że doskonale znasz swoje miasto? Nie ma miejsc, które są Ci obce? Sprawdź się razem z nami. Przygotowaliśmy dla Was 39 foto-zagadek z różnych tajemniczych miejsc w Ostrowie Wielkopolskim. Niektóre są naprawdę trudne.

📢 Ostrowski Dzień Kolekcjonera – Forum Synagoga – sobota 18 wrzesień

Stowarzyszenie Ocalić od Zapomnienia corocznie organizuje spotkanie pod tytułem Ostrowski Dzień Kolekcjonera, które skupia wystawców, hobbystów i kolekcjonerów z okolic Ostrowa Wielkopolskiego. W tym roku 18 września na terenie Forum Synagoga w wydarzeniu udział wzięło 25 różnych kolekcjonerów, a na wystawach można było podziwiać najróżniejsze eksponaty. Wystawcy chętnie odpowiadali na pytania gości, objaśniali wartość i pochodzenie przedmiotów. Organizatorzy podkreślają, że są zżytą, wspierającą się grupą, która próbuje zarazić swoimi pasjami nowe pokolenie. Obejrzyj naszą fotogalerię z wydarzenia.

📢 LIHO - Maski Kitsune - autorska wystawa ostrowskich artystów Marty Hołdernej i Grzegorza Lisa

Wystawa LIHO - Maski Kitsune to autorski projekt lokalnych artystów z Ostrowa Wielkopolskiego Marty Hołdernej i Grzegorza Lisa. Nazwa pochodzi od pierwszych dwóch liter nazwisk autorów, którzy duetem są zarówno w pracy jak i w życiu prywatnym. Projekt LIHO jest drugim dziełem Marty Hołdernej, która debiutowała w 2020 roku podczas wernisażu wystawy Spirit Animals – zwierzęcych czaszek, ręcznie zdobionych, szklanymi koralikami.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 12.09-18.09.2021 Ostrów Wielkopolski: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Ostrowie Wielkopolskim. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 „Biegam Bo Lubię LASY” czyli sobotnie, leśne treningi biegowe – Antonin

Nadleśnictwo Antonin uczestniczy w ogólnopolskiej akcji treningów leśnych pod hasłem „Biegam bo lubię LASY”. Treningi poprowadzone są przez wykwalifikowanych trenerów lekkiej atletyki, a cała akcja jest organizowana wspólnie z Centrum Informacji Lasów Państwowych oraz Regionalnymi Dyrekcjami Lasów Państwowych.

📢 „Wielka Trasa Śniadaniowa Radia ZET” zgromadziła tłumy na Rynku Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim

„Wielka Trasa Śniadaniowa Radia ZET” odbyła się 17 września na Rynku Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim. Akcja zgromadziła tłumy mieszkańców, jak informują organizatorzy już po godzinie 6:00 rano zaczęły ustawiać się pierwsze kolejki. Wydarzenie trwało do godziny 10:00 i cieszyło się wielkim powodzeniem - wydano 500 śniadań.

📢 Antonin zaprasza na 40. Festiwal „Chopin w barwach jesieni”

W dniach od 16-19 września w Antoninie koło Ostrowa Wielkopolskiego odbywać się będzie 40. Festiwal "Chopin w barwach jesieni". Pałac księcia Antoniego Radziwiłła od blisko 40 lat celebruje to wydarzenie. Z okazji 230 rocznicy śmierci Mozarta tegoroczne muzyczne obchody Antoniśkiego Festiwalu uwzględnią jego utwory w swoim programie.

📢 Ostrów Wielkopolski przekazał 60 tys zł na rzecz szpitala w Wolicy

Miasto po raz drugi pomaga finansowo Szpitalowi Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy. W środę 16 września na ręce dyrektora Sławomira Wysockiego został przekazany czek w wysokości 60 tysięcy złotych, który pomoże sfinansować wyposażenie nowoczesnego oddziału rehabilitacji pulmonologicznej. Pieniądze przekazała prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek w towarzystwie swojego zastępcy, wice prezydenta Sebastiana Górskiego.

📢 „Talerz Zupy Dla Każdego” w środę 15 września na Rynku Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim rozdano zupę

W środę 15 września na Rynku Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się pierwsza akcja pod hasłem „Talerz Zupy Dla Każdego”. Wydarzenie jest cykliczne – do końca roku odbędzie się jeszcze trzy razy. Podczas akcji obecny był wice prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Sebastian Górski. Na tę okazję przygotowano aż 600 porcji gorącego kapuśniaku. Kolejne cykle „karmienia” rozgrzeją najbardziej potrzebujących podczas zbliżających się chłodnych miesięcy.

📢 Zniszczyli pasiekę i otruli prawie 420 tysięcy pszczół. Policja szuka świadków

W Tworzymirkach nieznani sprawcy otruli blisko 420 tysięcy pszczół, a same pasieki zniszczyli. Gostyńcy policjanci proszą o kontakt osoby, które mogłyby pomóc w znalezieniu winnych.

📢 „Wielka Trasa Śniadaniowa Radia ZET” zawita do Ostrowa Wielkopolskiego w piątek rano!

Chcesz zjeść śniadanie w towarzystwie gwiazd Radia ZET? Będziesz mieć taką szansę w piątek 17 września od godziny 6:00 do 10:00. W ramach akcji „Wielka Trasa Śniadaniowa Radia ZET”. Dziennikarze stacji pojawią się na Rynku Miejskim, gdzie wyrośnie plenerowe studio emisyjne.

📢 W Gorzycach Wielkich doszło do tragicznego wypadku - nie żyje motocyklista!

Dziś rano o godzinie 6:40 w Gorzycach Wielkich doszło do wypadku ze skutkiem śmiertelnym. W zdarzeniu uczestniczyła 27-letnia kobieta kierująca pojazdem i 42-letni motocyklista, który niestety nie przeżył zderzania z samochodem. Nie wiadomo co było bezpośrednią przyczyną kolizji.

📢 Ostrowski Dzień Kolekcjonera już w sobotę 18 września w Forum Synagoga

W sobotę 18 września w Forum Synagoga odbędzie się Ostrowski Dzień Kolekcjonera. Wydarzenie jest organizowane po raz trzeci przez Stowarzyszenie Ocalić Od Zapomnienia, które aktywnie działa na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. Event jest szansą prezentacji własnych zbiorów i wymiany kolekcjonerskiej.

📢 Plany lekcji są przeładowane. Niektórzy uczniowie mają nawet po 40 godzin zajęć tygodniowo!

  • Plany lekcji są przeładowane. Nie będzie czasu na odpoczynek czy dodatkowe zajęcia – alarmują rodzice uczniów. Niektóre dzieci mają tygodniowo prawie 40 godzin lekcyjnych. A przed nimi jeszcze nadrabianie zaległości.

📢 Nadleśnictwo Antonin - Zobacz jak wygląda niesamowita fauna i flora

Teren Nadleśnictwa Antonin położony jest w województwie Wielkopolskim, obejmuje dwa powiaty ostrowski i ostrzeszowski, a wśród nich pięć gmin Mikstat, Odolanów, Ostrzeszów, Przygodzice i Sośnie. Zobacz jak bogata jest fauna i flora tych leśnych terenów.

📢 Wrzesień pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły” - ważna inicjatywa ostrowskiej Policji

Wraz z początkiem nowego roku szkolnego i powrotem uczniów do szkół, należy spodziewać się zwiększonego ruchu samochodów i pieszych w pobliżu placówek oświatowo - wychowawczych. W związku z tym, ostrowska Policja rozpoczęła akcję pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły”, której celem jest czuwanie nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży.

📢 Szczepionki przeciw COVID-19 mają nowe skutki uboczne. Europejska Agencja Leków zaktualizowała listę AstraZeneca i Johnson&Johnson

Nie tylko zakrzepica, zatorowość czy wstrząs anafilaktyczny, ale także zespół Guillaina-Barrego czy powiększenie węzłów chłonnych. Europejska Agencja Leków (EMA) zaktualizowała listę niepożądanych odczynów poszczepiennych występujących po podaniu dwóch spośród czterech dostępnych na polskim rynku preparatów przeciw COVID-19. Chodzi dokładnie o skutki uboczne, jakie mogą wywoływać specyfiki firm AstraZeneca i Johnson&Johnson. Szczepionki przeciw COVID-19 to jednak wciąż jedyna broń, jaką mamy przeciw SARS-CoV-2. A na ponad 36 mln wykonanych w Polsce iniekcji inspektorzy sanitarni odnotowali dotąd tylko 15 tys. 115 powikłań. Na co uważać po podaniu szczepionki, podpowiadamy w galerii.

📢 Młodzi aktywiści w Parku Miejskim. Zobacz co działo się na tęczowym Pikniku Młodej Lewicy

W Sobotę 11 września w Parku Miejskim odbył się Piknik Młodej Lewicy. Wydarzenie przyciągnęło młodych, ostrowskich aktywistów. W ramach eventu miejsce miał panel dyskusyjny, w którym poza zebranymi udział wzięli posłowie Młodej Lewicy - Krzysztof Śmiszek i Karolina Pawliczak. Goście i politycy mieli szansę porozmawiać na temat roli Młodej Lewicy w Ostrowie Wielkopolskim. Ponadto dla najmłodszych zorganizowano liczne atrakcje jak malowanie twarzy, dmuchanie baniek mydlanych i malowanie kredą.

📢 Straż Pożarna w Ostrowie Wielkopolskim otrzymała manekin szkoleniowy do resuscytacji

10 września Straż Pożarna w Ostrowie Wielkopolskim oficjalnie odebrała manekina szkoleniowego, który będzie wykorzystywany w trakcie zajęć z zakresu udrażniania dróg oddechowych.

📢 Festiwal Baniek Mydlanych w Ostrowie Wielkopolskim

Festiwal Baniek Mydlanych na Piaskach zgromadził tłum rodziców z dziećmi. Najlepiej bawili się najmłodsi oczarowani kolorowymi, latającymi bąblami. Na dzieci czekał dmuchany zamek, kolorowe przekąski i spore porcje mydlanego płynu. Dzieci były tak pochłonięte zabawą, że nie przeszkadzało im nawet, że są całe mokre. Ale kto by się przejmował takim drobiazgiem podczas tak pięknego, słonecznego weekendu?

📢 Pleszew. Stare jest piękne, czyli XIII Rajd Pojazdów Zabytkowych Śladami Rezydencji Ziemiańskich

Do Pleszewa zawitali miłośnicy starych samochodów. Tutaj bowiem miał miejsce przystanek, trwającego właśnie 13. Rajdu Pojazdów Zabytkowych "Śladem Rezydencji Ziemiańskich. Na stracie jarocińsko-pleszewsko - dobrzyckiego rajdu stanęło ponad 80 załóg nie tylko z Południowej Wielkopolski.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dopłaty do cen energii

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie