Przegrali z liderem. Gwardia Opole - Ostrovia 35:30

W Opolu piłkarze ręczni Ostrovii przegrali z miejscową Gwardią 30:35, ale pokazali się z bardzo dobrej strony. Jeśli w kolejnych meczach zagrają równie dobrze jak z liderem pierwszej ligi, to mają szansę, by bardzo szybko wydostać się ze strefy spadkowej

Podopieczni Filipa Orleańskiego grali w Opolu bez respektu dla bardziej utytułowanego rywala. Wykorzystywali wszystkie błędy opolan i prowadzili w 28 minucie 13:11.

Przełomowy moment pojedynku nastąpił pod koniec pierwszej połowy. Dwóch zawodników Ostrovii otrzymało kary, sędziowie podyktowali dodatkowo dwa kontrowersyjne rzuty karne dla gospodarzy. Opolanie zamienili je na bramki i po 30 minutach prowadzili 14:13. Po przerwie opolanie przejęli inicjatywę. W 51 minucie prowadzili już 30:25 i później spokojnie dowieźli wygraną do końca spotkania.

Gwardia Opole - Ostrovia 35:30 (14:13)
Gwardia: Romatowski, Donosewicz - Drej 7, Adamczak 5, Śmieszek 4, Swat 4, Prokop 4, Płócienniczak 4, Knop 2, Krzyżanowski 2, Szolc 1, Kłoda 1, Migała 1, Kulak 0, Serpina 0.
Ostrovia: Tarko, Adamczyk - Wasilek 5, Martyński 5, P. Dutkiewicz 4, Piosik 3, Tomczak 3, K. Dutkiewicz 3, Jaszka 2, Śliwiński 1, Bielec 1, Kierzek 1, Sobczak 1, Stupiński 1.