W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.
Raporty Fundacji Watch Health Care, która regularnie kontroluje kolejki do lekarzy, pokazują, że na wizytę u specjalisty w naszym kraju trzeba poczekać średnio aż cztery miesiące. Jak długo trzeba czekać na termin do Psychologa dziecięcego w Ostrowie Wielkopolskim? Sprawdź w naszym serwisie, gdzie dostaniesz się do Psychologa dziecięcego najszybciej i na NFZ.
UWAGA! Informacje o pierwszym wolnym terminie udzielenia świadczenia oraz dotyczące danych statystycznych mogą być nieaktualne z powodu zawieszenia obowiązków sprawozdawczych w okresie zagrożenia epidemicznego i epidemii.
Podstawa prawna: Ustawa z dnia 31 marca 2020 r. o zmianie niektórych ustaw w zakresie systemu ochrony zdrowia związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 567), art.15 pkt. 4 dot. art.7 b pkt 1 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. poz. 374).
PSYCHOLOG DZIECIĘCY Ostrów Wielkopolski: kolejki NFZ i terminy leczenia
Na wizytę trzeba poczekać 8 dni.
Centrum Medyczne Multimed Tadeusz Jucyk Spółka Jawna (Poradnia Psychologiczna Dla Dzieci)
- Adres: Lotnicza 24, Ostrów wielkopolski
- Najbliższy termin możliwej wizyty: 8.03.2021 (dane z dnia 25.02.2021)
- Liczba osób w kolejce: 5
- Telefon: +48 62 592 09 00
Jakie jest zajęcie psychologa dziecięcego?x000D
x000D
Psycholog dziecięcy specjalizuje się w pomocy i wspieraniu dzieci oraz ich rodzin, kiedy nie mogą poradzić sobie z danym problemem. Taka osoba może pomóc dziecku rozwiązań dany problem, z którym samemu ciężko sobie dać radę. Psycholog dziecięcy organizuje najpierw spotkanie dla rodziców, podczas którego przeprowadza obszerny wywiad, aby dowiedzieć się szczegółów o danych problemie, z którym zmaga się dziecko. x000D
x000D
Kiedy iść do psychologa dziecięcego?x000D
x000D
Warto jest obserwować zachowanie dziecka i zwracać uwagę na sytuacje nietypowe i niecodzienne. Ponadto można słuchać osób z bliskiego otoczenia dziecka, np. nauczycieli i rodziny, którzy widzą nietypowe zachowanie pociechy. Jest to dobry moment na rozważenie wizyty u psychologa dziecięcego, który pomoże poradzić sobie z problemem. Dobrze jest zauważyć, kiedy: x000D
x000D
- dziecko ma niską samoocenę i poczucie własnej wartości x000D
- dziecko ma problemy w kontaktach z rówieśnikami x000D
- dziecko ma wykazuje lęk przy wielu sytuacjach życiowych x000D
- dziecko często się kłóci x000D
- zachowanie dziecka uległo zmianie x000D
- dziecko częściej się złości x000D
- dziecko częściej się smuci x000D
- dziecko częściej się izoluje x000D
- dziecko nie ma ochoty rozmawiać z rodzicem x000D
- dziecku pogorszyły się oceny w szkole x000D
x000D
Pójście do psychologa dziecięcego w czasie planowania rozwodu lub separacji jest bardzo dobrym pomysłem, aby wyspecjalizowana osoba pomogła dziecku przejść te nietypowe i trudne chwile, które go czekają.
Jednodawkowa szczepionka niebawem na rynku