Rajd "Uroki Zimy" w Ostrowie Wielkopolskim [FOTO]

MWE
Ponad 330 osób wzięło udział w rajdzie „Uroki Zimy” w Ostrowie Wielkopolskim. Impreza odbyła się już po raz dziewiąty.

Na starcie stanęli uczniowie, drużyny harcerskie, kluby turystyczne oraz turyści indywidualni. Organizatorzy wyznaczyli cztery trasy z metą na terenie ośrodka „Borowianka” przy ul. Limanowskiego. Na mecie czekała na wszystkich gorąca herbata i zupa pomidorowa. Młodzież mogła się przejechać samochodem Straży Pożarnej, obejrzeć radiowóz policyjny oraz wyposażenie policyjne i strażackie.

Każda z drużyn brała udział w konkursie strzeleckim – strzelał opiekun drużyny i jeden wyznaczony członek. Młodzież rozwiązywała również test z wiedzy o bezpieczeństwie, ruchu drogowym i Policji oraz wiedzy na temat Ostrowa Wielkopolskiego w ramach konkursu krajoznawczego. W ogólnej punktacji Rajdu I miejsce i Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowie Wielkopolskim zdobyło Liceum Ogólnokształcące Spółdzielni Oświatowej. II miejsce i Puchar Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim zdobyła Szkoła Podstawowa nr 4. III miejsce i Puchar Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Poznaniu zdobyła Szkoła Podstawowa nr 13.

W konkursie strzeleckim I miejsce zajęli: Bartłomiej Cieplik i Krzysztof Łukowicz z Liceum Ogólnokształcącego Spółdzielni Oświatowej. W konkursie wiedzy o ruchu drogowym i Policji I miejsca zajęli:
Trasa nr 1 – Jakub Setecki – Szkoła Podstawowa nr 4 w Ostrowie Wielkopolskim
Trasa nr 2 – Wojciech Góźdź ze Szkoły Podstawowej w Tarchałach Wielkich
Trasa nr 3 – Natalia Pająk – Zespół Szkół Usługowych w Ostrowie Wielkopolskim
Trasa dowolna – Sara Leśniewska – Szkoła Podstawowa nr 13 w Ostrowie Wielkopolskim

W konkursie Ostrów Wielkopolski – moje miasto I miejsca zajęli:
Trasa nr 1 – Bartosz Hadaś – Liceum Ogólnokształcące Spółdzielni Oświatowej w Ostrowie Wielkopolskim
Trasa nr 2 – Mateusz Sobisiak – Szkoła Podstawowa w Tarchałach Wielkich
Trasa nr 3 – Mateusz Niewiejski – Szkoła Podstawowa nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim
Trasa dowolna – Jakub Kasprzak – Szkoła Podstawowa nr 13 w Ostrowie Wielkopolskim
Zwycięzcy konkursów otrzymali nagrody rzeczowe. Wszystkie 20 drużyn otrzymało dodatkowo puchar za udział w Rajdzie.

Puchary oraz nagrody wręczyli uczestnikom: Komendant Powiatowy Policji w Ostrowie Wielkopolskim p. o. mł. insp. Piotr Wilkowski, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim bryg. Jacek Wiśniewski oraz przewodniczący zarządów terenowych związków zawodowych obu służb.
IX Rajd „Uroki Zimy” przywołał jednocześnie upragnioną zimę, ponieważ podczas jego uroczystego zakończenia spadł biały, puszysty śnieg.