Remis na inauguracji nowego sezonu Redbox V Ligi Biały Orzeł Koźmin – Ostrovia 1909 2:2

Martyna Praska
Mecz inauguracyjny nie poszedł po myśli drużyny Ostrovii 1909, przeciwnik okazał się mocny i dobrze zorganizowany. W końcowej fazie spotkania piłkarze obu ekip mogli pokusić się o zwycięstwo jednak drużyny zremisowały.

Spotkanie w Koźminie z tamtejszym Białym Orłem zaowocowało golem dla Ostrovii 1909 w 5 minucie meczu. Uderzenie zdobył Mikołaj Marciniak przy dużym udziale Pawła Zadka, który wywalczył piłkę w środkowej strefie boiska. W 40 minucie inauguracji Michał Marciniak trafił kolejnym, celnym strzałem w bramkę przeciwników przy asyście Mariusza Poślednika. Wydawało się, że Ostrovia 1909 zakończy mecz na swoich warunkach.

Łąkociny: Święto sportu z udziałem mieszkańców powiatu

Tuż przed przerwą Oskar Maciejewski zdobył kontaktową bramkę po rzucie wolnym. W drugiej połowie zespół grał nerwowo i chaotycznie. Bez efektu starali się przebić przez obronę rywali. W 60 minucie gospodarze wykorzystali drugi stały fragment gry. Tym razem rzut karny na gola zamienił Krzysztof Czabański.

Dwie dobre sytuacje stworzyli Szymon Celmer i Dawid Płaczek jednak strzały były za mało celne. Mecz zakończył się remisem za sprawą dwóch rzutów: Oskar Maciejewski 45′ - rzut wolny, Krzysztof Czabański 60′ - rzut karny.

Udziału w meczu nie wzięli Tomasz Kowalski i kontuzjowany Jakub Kramarczyk.

W drugiej kolejce w sobotę, 28 sierpnia o godzinie 13.00 Ostrovia podejmie drużynę Piasta Kobylin na Stadionie Miejskim.

Biały Orzeł Koźmin – Ostrovia 1909 2:2 (1:2)