Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Salos Ostrów przegrał w derbach regionu z MKS-em Kalisz [ZDJĘCIA]

Salos - MKS
Salos - MKS Łukasz Bartczak
Salos Ostrów przegrał w derbach regionu z MKS-em Kalisz. Kaliszanie łatwo ograli rywali zwyciężając 3:0. Zwycięstwo gości nie było ani na chwilę zagrożone.

Zawodnicy MKS-u Kalisz przyjechali do Ostrowa po zwycięstwo i dopięli swego. Prowadzili od samego początku i wygranej nie oddali już do samego końca. W pierwszym secie doprowadzili do przewagi 21:14 i kontrolowali sytuację na parkiecie do końca partii, którą wygrali ostatecznie do 16.

Salos Ostrów przegrał w derbach regionu z MKS-em Kalisz

W drugim secie goście znów dość szybko odskoczyli ostrowianom, którzy nie potrafili w sobotę znaleźć recepty na świetne bloki i skuteczne ataki kaliszan. Przy stanie 11:6 dla MKS-u bardzo długą wymianę wygrali siatkarze Salosu i wydawało się, że podopieczni trenera Jana Kamińskiego w końcu się przebudzą. Niestety w tym fragmencie meczu obie drużyny zdobywały punkt za punkt, a później goście odskoczyli na 20:11. Salos Ostrów próbowali jeszcze się bronić i przy stanie 17:24 dwukrotnie zablokowali ataki zawodników MKS-u, ale seta ostatecznie wygrali goście 25:19.

Najwięcej emocji było w trzeciej partii. Salos Ostrów wyszedł na prowadzenie 8:7, a później powiększył przewagę i doprowadził do stanu 12:10. Później goście zdobyli jednak kilka punktów z rzędu i doprowadzili do remisu 13:13, a następnie odskoczyli i seta wygrali do 21.

Siatkarze Salosu Ostrów już na kilka meczów przed zakończeniem sezonu zasadniczego wiedzieli, że zajmą ostatnie miejsce w tabeli II ligi, grupy 3. Teraz przed nimi walka o utrzymanie w play-out.

Zupełnie inne nastroje panują w obozie kaliskim, bowiem dzięki wygranej w Ostrowie i przegranej Caro Rzeczycy w Spale z tamtejszym SMS PZPS 0:3 podopieczni Mariana Durleja wskoczyli w tabeli na trzecie miejsce.

Salos SL Ostrów Wielkopolski - MKS Kalisz 0:3 (16:25, 19:25, 21:25)

[ Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!