Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Siatkarki Baryczy Janków Przygodzki zajęły 4. miejsce w Iławie [ZDJĘCIA]

Siatkarki Baryczy Janków Przygodzki zajęły 4. miejsce w Iławie
Siatkarki Baryczy Janków Przygodzki zajęły 4. miejsce w Iławie Tomasz Wojtasik
W Iławie odbyły się mistrzostwa Polski juniorek w siatkówce plażowej. Znakomicie zaprezentowały się tam siatkarki Baryczy Janków Przygodzki. Agnieszka Adamek i Kamila Płaczek były dosłownie o krok od medalu, zajęły ostatecznie czwarte miejsce

Zawodniczki z Jankowa Przygodzkiego jak burza przeszły eliminacje i zakwalifikowały się do półfinałów. Tam dziewczyny zmierzyły się z aktualnymi mistrzyniami śiata do 21 lat parą: Katarzyna Kociołek - Jagoda Gruszczyńska. Nie było jednak niespodzianki. Wygrały wyżej notowane rywalki 2:0 (21:13, 21:15). W meczu o trzecie miejsce przyszło im walczyć z parą Energetyka Poznań - Marią Włoch i Natalią Gruszczyńską. Mecz rozpoczął się doskonale dla zawodniczek trenowanych przez Albina Bednarczyka,
które wygrały pierwszego seta 21:12. W kolejnym nie poszło im już tak dobrze i przegrały 13:21. W trzeciej decydującym secie emocji nie brakowało. Rywalki skorzystały z dwóch przerw medycznych i to zupełnie wybiło z rytmu młode zawodniczki Baryczy, które trzeciego seta przegrały 7:15 i cały mecz 1:2.

To olbrzymi sukces siatkarek z Jankowa Przygodzkiego, które są jeszcze kadetkami i rywalizowały ze starszymi rywalkami. Postawa podopiecznych Albina Bednarczyka były największą sensacją mistrzostw. Ale już 25 lipca Agnieszka Adamek i Kamila Płaczek wystartują w mistrzostwach Polski kadetek w Łodzi. I tam będą już jednymi z faworytek do medalu.