Siatkarki MKS-u Kalisz w ćwierćfinale Pre-Zero Grand Prix! ZDJĘCIA

Mariusz Kurzajczyk
Siatkarki MKS-u Kalisz pokonały 2:0 Grot Budowlanych Łódź i są już w ćwierćfinale rozgrywanego w Gdańsku turnieju Pre-Zero Grand Prix. Tym razem najskuteczniejsza w kaliskim zespole była Justyna Łukasik (10 punktów), ale zdobycz punktowa rozkładała się bardzo równomiernie.

Siatkarki MKS-u Kalisz w ćwierćfinale Pre-Zero Grand Prix

Na otwarcie turnieju MKS Kalisz pokonał po niezwykle emocjonującym meczu LOS Nowy Dwór Mazowiecki 2:1. Mecz drugiej rundy był pierwszym spotkaniem drugiego dnia turnieju, więc chwilę przed rozgrzewką siatkarki śledziły jeszcze mecz Polska - Japonia na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

W kolejnej rundzie czekał już finalista poprzedniej edycji rozstawiony Grot Budowlani Łódź. Początek spotkania był bardzo wyrównany, żaden z zespołów nie potrafił na dłużej objąć przewagi większej niż 1 punkt, a kilkoma sprytnymi zagraniami po naszej stronie popisała się Sylwia Kucharska.

Zdobyć przewagę udało się dopiero w środkowej fazie seta, kiedy kaliski zespół wyszedł na prowadzenie 21:18 i doprowadził tę trzypunktową przewagę już do końca, wygrywając pierwszego seta 25:22.

Druga partia rozpoczęła się od dobrej gry Budowlanych. Łodzianki wyszły na niewielkie prowadzenie, ale po przerwie dla trenera Jacka Pasińskiego kaliszanki odrobiły straty i przez kilka najbliższych wymian toczyła się wyrównana gra punkt za punkt.

Tym razem przełamanie przyszło jednak szybciej niż w pierwszym secie. Niewielkie prowadzenie MKS-u Kalisz 12-10 po chwili powiększyło się do stanu 19-12. Łodzianki zdecydowanie nie mogły poradzić sobie ze świetną grą naszego zespołu, który równomiernie rozkładał ataki, tak jak zauważyła to już po pierwszym spotkaniu Ewelina Żurowska mówiąc, że "staramy się, żeby każda z nas brała udział w każdej akcji i przede wszystkim dobrze się przy tym bawiła".

Takie podejście było widać na boisku, co więcej przynosiło ono bardzo dobre rezultaty. Ostatecznie aż cztrey zawodniczki przekroczyły granicę 5 punktów, a najskuteczniejsza była Justyna Łukasik. Sporą różnicę zrobiła również bardzo dobra postawa w polu zagrywki, skąd na stronę Budowlanych powędrowało aż 7 asów. Budowlane nie dały rady nawet częściowo odrobić strat i drugiego seta kaliski zespół wygrał aż 25:14.

O wejście do najlepszej 4 turnieju MKS Kalisz zagra w sobotę o 11:30 z #Volleyem Wrocław, który pokonał ŁKS Commercecon Łódź. Transmisję z meczu przeprowadzi Polsat Sport.

MKS Kalisz 2:0 Grot Budowlani Łódź (25:22, 25:14)

MKS Kalisz: Ewelina Żurowska (6), Oriana Miechowicz (1), Justyna Łukasik (10), Monika Gałkowska, Emilia Mucha (6), Aleksandra Dudek (6), Sylwia Kucharska (6), Natalia Gajewska (2)

Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?

Pisz do nas na: [email protected]