Stal Ostrów po raz drugi pokonała Polski Cukier!

MWE
Po bardzo zaciętym i emocjonującym meczu koszykarze BM Slam Stal Ostrów po raz drugi pokonali Polski Cukier Toruń i są już o krok od awansu do wielkiego finału.

Początek był bardzo wyrównany i żdnej z drużyn nie udawało się wywalczyć większej przewagi. W 8 minucie był remis 14:14. Niestety, od tego momentu 8 oczek z rzędu zaliczyli torunianie, kończąc pierwszą kwartę wynikiem 14:22. Po wznowieniu goście uzyskali dwucyfrową różnicę (14:24 i 21:31). Ostrowianie jednak przed przerwą wszystkie straty odrobiliz nawiązką. Po 20 minutach zaciętej walki było 40:39.

Gospodarze w tym okresie prezentowali się minimalnie lepiej i powoli uzyskiwali przewagę. W połowie trzeciej kwarty po trafieniu Kostrzewskiego było już 56:46. Potem z dystansu celnie przymierzył Holt wzbudzając euforię na trybunach (61:49). Niestety, w tym momencie ostrowianie stanęli, co pozwoliło rywalom poprawić wynik na 61:58. Ostatecznie przed finałową odsłoną na tablicy było 62:60 i optymizm kibców mocno przygasł, bo zapowiadało się na bardzo ciężką przeprawę.

Polski Cukier odzyskał prowadzenie (64:67 w 32 minucie). Stal walczyła, jednak na 5 minut przed końcem po stracie Cartera goście wyszli na 69:73. Emocje sięgnęły zeniru na 2,5 minuty przeed syreną, gdzy Stal odzyskała prowadzenie 77:76. Na 77 sekund przed końcem znów był remis 78:78. Potem goście prowadzili jednym punktem, ale na 38 sekund przed końcem Carter trafił za trzy (82:80). Po chwili Newbill trafił tylko jeden z rzutów wolnych (82:81). Na 20 sekund przed końcem trener Emila Rajković wziął czas. Piłka była w rękach gości, ale Newbill nie trafił z dystansu i po chwili Stalowcy mogli się cieszyć z wyjątkowo trudnego, ale bardzo ważnego zwycięstwa 82:81. W serii półfinałowej jest już 2:0. Teraz rywalizacja przenosi się do Torunia.

BM Slam Stal Ostrów – Polski Cukier Toruń 82:81 (14:22, 26:17, 22:21,20:21)
BM Slam: Kostrzewski 23, Carter 21, Łapeta 9, Johnson 8, Holt 8, Skifić 7, Majewski 3, Łukasiak 2, Marković 1, Chyliński 0, Ochońko 0, Surmacz 0.
Polski Cukier: Newbill 34, Cosey 13, Mbodj 9, Perka 7, Diduszko 6, Śnieg 6, Wiśniewski 2, Cel 2, Sulima 2, Gruszecki 0, Jeszke 0.