Stal Ostrów przegrała mecz na szczycie i straciła fotel lidera

Przed sobotnim starciem obie drużyny miały na swoim koncie po 35 punktów, a trener Stali podkreślał, że żółto-niebieskich czeka trudny mecz. Wiara w zwycięstwo na gorącym terenie była bardzo silna, niestety nie wszystko wyszło tak, jak życzyliby sobie tego zawodnicy i kibice z Ostrowa.

Od pierwszych minut na parkiecie w Łańcucie nie brakowało walki i emocji. Gra była wyrównana, a w szeregach przyjezdnych kluczową postacią był Adrian Suliński, którego celne rzuty zza linii 6,75 pozwalały trzymać się liderowi z Ostrowa blisko gospodarzy. Pierwszą kwartę wygrali jednak gracze Sokoła. W drugiej to Stal była skuteczniejsza, co pozwoliło na wygranie tej części meczu 21:16. Później jednak na parkiecie panowała już tylko drużyna z Łańcuta. Od stanu 34:38 Sokół zaliczył 11 kolejnych punktów i odskoczył gościom. Po 30 minutach gracze Sokoła prowadzili już 62:47. Gra naszym zawodnikom zupełnie się nie kleiła. Dodatkowo dość szybko za pięć przewinień parkiet musieli opuścić Adrian Suliński i Adrian Mroczek-Truskowski. Strat niestety nie udało się już odrobić. Stal poległa ostatecznie 80:93.

Po porażce w Łańcucie Stal spadła na 3. miejsce w tabeli. Do lidera - Miasta Szkła Krosno i sobotniego porgomcy chłopcy Mikołaja Czai tracą punkt. W sobotę, 28 lutego, we własnej hali ostrowianie podejmą drużynę GTK Gliwice. Gliwiczanie zajmują w lidze 9. miejsce, a u siebie, w listopadzie, pokonali żółto-niebieskich 87:82.

PTG Sokół Łańcut - BM Slam Stal Ostrów Wlkp 93:80 (16:11, 16:21, 30:15, 31:33)

Sokół: Kulikowski 17, Szpyrka 17, Rduch 17, Pisarczyk 15, Klima 12, Pławucki 7, Bręk 6, Fortuna 2, Wrona 0, Czerwonka 0.
BM Slam Stal: Pisarczyk 24, Ochońko 16, Suliński 14, Mroczek-Truskowski 10, Zębski 6, Andrzejewski 6, Sirijatowicz 3, Żurawski 1, Adamczewski 0, Spała 0, Milczyński 0.