Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Stal Ostrów przegrała z Anwilem w Intermarche Basket Cup [ZDJĘCIA]

Stal Ostrów przegrała z Anwilem
Stal Ostrów poległa z Anwilem w Intermarche Basket Cup. Ostrowianie przegrali 74:91, a goście kontrolowali mecz od początku do końca. Włocławianie awansowali do kolejnej fazy Pucharu Polski

Ostrowscy koszykarze wiedzieli, że środowe spotkanie pucharowe z Anwilem będzie bardzo ciężkie, ale pewnie nie spodziewali się, że goście zaatakują z taką pasją od początku meczu. Zespół grający na co dzień w Tauron Basket Lidze nie odpuścił pucharowego starcia i widać było, że przyjechał do Ostrowa po pewne zwycięstwo. Trener Milija Bogicević dał szansę gry Polakom, którzy zwykle nie mieszczą się w kadrze meczowej w rywalizacji z drużynami ekstraklasowymi.

Goście prowadzili od początku meczu, pierwszą kwartę wygrali 22:14, a drugą aż 31:16, dlatego na przerwę schodzili dużo spokojniejsi niż ich rywale. W trzeciej kwarcie gra trochę się wyrównała, ale głównie dlatego, że koszykarze z Włocławka niezbyt przykładali się do ataków. W czwartej partii, gdy losy meczu były już przesądzone, świetnie zagrał Mikołaj Spała, który fantastycznie podawał, zdobył kilka punktów i był skuteczny w obronie odbierając przeciwnikom piłkę.

W zwycięskiej ekipie aż sześciu zawodników uzbierało co najmniej 10 punktów, najwięcej, 18, "oczek" uzbierał Dusan Katnić. W ostrowskiej drużynie najskuteczniejszy był Łukasz Olejnik, który zgromadził tylko punkt mniej od Katinicia.

Środowe starcie pomiędzy Stalą i Anwilem było prawdziwym meczem przyjaźni, zanim rozbrzmiał pierwszy gwizdek kibice obu drużyn namawiali do wspólnego dopingu, tak też było w hali przy ul. Kusocińskiego, wszyscy świetnie się bawili wykrzykując nazwy obu zespołów.

Intermarche Bricomarche BM Slam Stal Ostrów - Anwil Włocławek 74:91 (14:22, 16:31, 15:26, 28:12)

Stal: Olejnik 17, Żurawski 10, Ochońko 8, Prostak 7, Bonarek 7, Andrzejewski 6, Spała 6, Kaczmarzyk 4, Dymała 3, Smorawiński 3, Bodziński 2, Kałowski 1.
Anwil: Katnić 18, Clanton 17, Sokołowski 14, Witliński 14, Kostrzewski 12, Pamuła 11, Mijatović 5, Warszawski 0, Krzywdziński 0.