Stal wywalczyła ważne punkty w Katowicach

Ryszard Binczak
Ostrowianie wyszli na parkiet w Katowicach bardzo mocno skoncentrowani. Od pierwszych minut starali się narzucić gospodarzom swój styl gry

Po 6 minutach po rzucie za trzy punkty Łukasza Olejnika prowadzili 19:13. Ostatecznie pierwszą kwartę podopieczni Mikołaja Czai wygrali 26:20.

W drugiej odsłonie na boisku pojawił się Mateusz Zębski. To była bardzo dobra zmiana. Junior Stali zaraz po wejściu na boisko przechwycił piłkę i zdobył dwa punkty, a za chwilę popisał się fantastycznym rzutem za trzy punkty. Niestety, w kosz rywali nie mógł wstrzelić się Wojciech Szawarski i po 15 minutach stalowcy prowadzili w Katowicach tylko 38:31. Ale ostatecznie na przerwę schodzili mając przewagę dziesięciu punktów - 47:37.

Trzecia kwarta od początku układała się po myśli graczy ze Śląska. Na szczęście w końcu przypomniał sobie o swoich umiejętnościach strzeleckich Marcin Kałowski, który zdobył w sumie 17 punktów. W 25 minucie gracze Stali przebudzili się, zaczęli grać szybciej i na efekty nie trzeba było długo czekać. Stalowcy zdobyli kolejne dwa bardzo ważne punkty.

W pojedynku z Mickiewiczem zadebiutował Tomasz Cielebąk, który pojawił się na parkiecie po kontuzji.

– Chciałem, żeby po prawie rocznej przerwie poczuł atmosferę meczową – mówi Mikołaj Czaja, trener BM Węgiel Stal. – Powoli będzie wprowadzany do gry, by był gotowy na decydujące spotkania rundy play off.

Tomek Cielebąk na parkiecie przebywał pięć minut. W tym czasie nie zdobył jeszcze punktów, ale zaliczył dwie zbiórki, jedną asystę i jeden przechwyt.

Mickiewicz Katowice - BM Wegiel Stal (20:26, 17:21, 19:25, 12:22)

Mickiewicz: Zadęcki 19, Jagieła 14, Kosmowski 14, Jaworski 8, Batorski 7, Moralewicz 3, Wołk-Jankowski 3, Wawrzyniak 0, Kozieł 0, Wosz 0.
Stal: Dryjański 19, Kałowski 17, Olejnik 14, Sierański 12, Zębski 12, Dymała 10, Matczak 5, Radzik 3, Szawarski 2, K. Spała 0, Cielebąk 0.