Stalówka pokonała Anwil. W grze o mistrzostwo mamy remis 2:2!

MWE
W czwartym pojedynku o mistrzostwo Polski Stal Ostrów pokonała Anwil Włocławek 69:67.

Po poniedziałkowej porażce Stal została postawiona pod ścianą i musiała dziś wygrać by liczyć się nadal w walce o mistrzostwo Polski. Tymczasem pierwsza kwarta przebiegała pod dyktando Anwilu. Po 10 minutach było 19:23. W drugiej, wygranej odsłonie, ostrowianie prezentowali się lepiej, co znalazło odzwierciedlenie w wyniku. W połowie pojedynku na tablicy było 37:34.

Po przerwie ostrowianie odskoczyli na 48:41. a w 28 minucie po trójce Holta odnotowano rekordowe, 8-punktowe prowadzenie (55:47). Do finałowej kwarty Stal przystępowała z zapasem 9 oczek (58:49), ale kibice zastanawiali się czy nie będzie powtórki z poprzedniego meczu, kiedy gospodarze wypuścili z rąk jeszcze większą zaliczkę. I rzeczywiście na 5 minut przed ostatnią syreną było już tylko 65:61.

Końcówka znowu przyniosła ogromne emecje. Na 90 sekund przed końcem Stal prowadziła 69:67. Obustronne pudła nie były złym obrotem wydarzeń, ale błąd 24 sekund w wykonaniu Stali już tak. Anwil miał jeszcze 29 sekund. Nieoczekiwanie także i oni przekroczyli czas. Na 4 sekundy przed końcem piłkę miała Stal. Co prawda Marković nie trafił, jednak nic już nie odebrało zwyciestwa żołto – niebieskim.

BM Slam Stal Ostrów – Anwil Włocławek 69:67 (19:23, 18:11, 21:15, 11:18)