MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Szkoła Podstawowa z Tłokini Wielkiej "Złotą Szkołą NBP"

OPRAC.:
Andrzej Kurzyński
Andrzej Kurzyński
Reprezentacja ze szkoły w Tłokini Wielkiej podczas uroczystej gali
Reprezentacja ze szkoły w Tłokini Wielkiej podczas uroczystej gali Szkoła Podstawowa w Tłokini Wielkiej
Po raz czwarty Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Tłokini Wielkiej zdobyła tytuł Złotej Szkoły NBP. Podstawówka spod Kalisza znalazła się w gronie 258 szkół – liderów edukacji ekonomicznej w Polsce, które są kuźniami wiedzy ekonomicznej, przed którymi historia polskiego złotego nie będzie miała żadnych tajemnic.

Złote Szkoły NBP to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do środowisk szkolnych. Ideą programu jest przygotowanie dzieci i młodzieży do bezpiecznego i swobodnego poruszania się po świecie finansów. W kończącym się właśnie roku szkolnym odbyła się czwarta edycja programu. Tytuł „Złotej Szkoły NBP” zdobyło 285 szkół, które otrzymały min. 25 punktów łącznie za trzy zadania: lekcję z ekonomią, debatę szkolną i warsztat uczniowski. Potwierdzeniem uzyskania tytułu jest certyfikat Narodowego Banku Polskiego.

Organizatorzy ogólnopolskiego projektu po raz kolejny dostrzegli zaangażowanie uczniów Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Tłokini Wielkiej i całej społeczności szkolnej w realizację wszystkich zadań oraz udział w dodatkowych aktywnościach.

- Ale to, co się wydarzyło w czasie uroczystej gali w siedzibie Narodowego Banku Polskiego w Warszawie przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Zajęliśmy I miejsce w kategorii Warsztaty uczniowskie i w nagrodę nasza szkoła otrzymała 10 tysięcy złotych - poinformowała szkoła z podkaliskiej gminy Opatówek.

Kapituła konkursowa doceniła starania szkoły, które zaowocowały następującymi inicjatywami:

  • Gra miejska po Warszawie - ,,Polski złoty”

  • ,,Przygoda w Świecie Waluty" - Dzień Gier Ekonomicznych dla klas 1-8

  • Quiz ,,100 pytań na 100 lat polskiego złotego w obiegu”

  • Gra miejska w Opatówku - ,,100 minut złotego Polskiego”

  • Quiz na najlepszego znawcę ,,Stulecie z polskim złotym”

Drużyna projektowa w składzie: Nikodem Alejziak klasa VIII, Piotr Alejziak klasa VIII, Michał Błaszczyk klasa VIII, Adrian Kalinowski klasa VIII, Jan Panfil klasa VIII, Jakub Waszak klasa VIII, Lena Borwik klasa VII, Natalia Kałuża klasa VII, Igor Olszewski klasa VII, Emilia Pilas klasa VII, Piotr Pilas klasa VII, Karolina Ugorna klasa VII oraz koordynatorki: Katarzyna Wyborna i Izabela Krupińska składają serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które wspierały ich działalność na każdym etapie realizacji przedsięwzięcia.

Warto dodać, że po czterech edycjach Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Tłokini Wielkiej jest wśród 684 szkół w całej Polsce, które mogą poszczycić się tytułem „Złota Szkoła NBP”.

ZOBACZ TAKŻE:

Rodzinny Rajd Rowerowy "Z przedszkolakiem na rowerze" w Kaliszu

Kalisz: Rodzinny Rajd Rowerowy "Z przedszkolakiem na rowerze". ZDJĘCIA

od 7 lat
Wideo

Znaleziono ślady ptasiej grypy w Teksasie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Szkoła Podstawowa z Tłokini Wielkiej "Złotą Szkołą NBP" - Kalisz Nasze Miasto

Wróć na ostrow.naszemiasto.pl Nasze Miasto