Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tak to robią w Pleszewie. Rewitalizacja terenów pokolejowych z prestiżową nagrodą. ZDJĘCIA

Andrzej Kurzyński
Andrzej Kurzyński
Tak to robią w Pleszewie. Rewitalizacja terenów pokolejowych z prestiżową nagrodą
Tak to robią w Pleszewie. Rewitalizacja terenów pokolejowych z prestiżową nagrodą Andrzej Kurzyński
Rewitalizacja terenów pokolejowych w Pleszewie zdobyła nagrodę w prestiżowym konkursie Towarzystwa Urbanistów Polskich na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w Polsce. Projekt rywalizował z 18 innymi z całej Polski.

Tak to robią w Pleszewie. Rewitalizacja terenów pokolejowych z prestiżową nagrodą

Konkurs na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w Polsce organizowany jest od 2007 roku przez Towarzystwo Urbanistów Polskich przy współpracy ze Związkiem Miast Polskich. Jego celem jest propagowanie najlepszych zrealizowanych przedsięwzięć urbanistyczno-architektonicznych, utrzymanych na poziomie światowych standardów w tej dziedzinie.

Pleszewski projekt pod nazwą „Pociąg do kultury” zdobył nagrodę główną konkursu w kategorii: Zrewitalizowana miejska przestrzeń publiczna. Projekt rywalizował z 18 innymi z całej Polski, m.in. z Gdynią, Kielcami czy Tomaszowem Mazowieckim. Nowe siedziby biblioteki publicznej i domu kultury, które powstały w dawnych budynkach kolejowych oraz teren wokół doskonale wpisały się w konkursowe reguły zmodernizowanych terenów, a osobliwy kolejowo-historyczny charakter został zauważony przez jury.

– Kapituła Konkursu doceniła pomysłowość rozwiązań przestrzennych, precyzję w zachowaniu wartości historycznych oraz jakość społeczną wprowadzonych zmian w procesie rewitalizacji – napisano w uzasadnieniu werdyktu jury, w skład którego wchodzą wybitni i doświadczeni polscy architekci.

– To ogromny powód do dumy i potwierdzenie, że utworzenie nowej siedziby domu kultury i biblioteki w stylistyce kolejowej było bardzo dobrą decyzją. Łącznie w zagospodarowanie tego terenu włożyliśmy ponad 15 mln zł. Nie byłoby tak spektakularnego efektu bez dofinansowania z Unii Europejskiej w łącznej kwocie niemal 10 mln zł i dobrej współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego – mówi burmistrz Pleszewa Arkadiusz Ptak.

ZOBACZ TAKŻE:

Fabryka Firanek i Koronek Haft w Kaliszu

Fabryka Firanek i Koronek Haft w Kaliszu. Ponad 140 lat trad...


Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?

Pisz do nas na: [email protected]
lub zostaw nam wiadomość na facebooku

Obserwuj nas także na Google News

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Tak to robią w Pleszewie. Rewitalizacja terenów pokolejowych z prestiżową nagrodą. ZDJĘCIA - Kalisz Nasze Miasto

Wróć na ostrow.naszemiasto.pl Nasze Miasto