Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ścieżki spacerowe do 66 km od Słubic. Podpowiedzi ciekawych tras na weekend 11 - 12 maja

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Wideo
od 16 lat
Nie masz pomysłu na ciekawą ścieżkę na spacer w okolicy Słubic? Oto nasze podpowiedzi, gdzie można się wybrać. Mamy 3 ciekawe propozycje. Mogą mieć różny czas przejścia, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Razem z Taseo proponujemy Wam 3 trasy na spacer wśród zieleni w odległości do 66 km od Słubic. Co tydzień wybieramy inny zestaw. Zobacz, jakie trasy spacerowe niedaleko Słubic proponujemy na weekend.

Spis treści

Trasy spacerowe w okolicy Słubic

We współpracy z Traseo wybraliśmy dla Was 3 trasy na spacer w odległości do 66 km od Słubic, które polecają inni spacerowicze. Wybierz najlepszą dla siebie.

Nim wyruszysz w drogę, upewnij się, jaka będzie pogoda. W sobotę 11 maja w Słubicach ma być 18°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi 28%. W niedzielę 12 maja w Słubicach ma być 20°C. Nie będzie padać.

🌳 Trasa spacerowa: Włóczykije Pojezierza Myślibórz "Historyczna wahadłowa"

  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 5,06 km
  • Czas trwania spaceru: 1 min.
  • Przewyższenia: 0 m
  • Suma podejść: 0 m
  • Suma zejść: 0 m

Spacerowiczom ze Słubic trasę poleca Marsch

Trasa wahadłowa, prowadzi po północnych peryferiach Myśliborza. W pobliżu możliwość spotkania obiektów z najnowszej historii Myśliborza, wydarzeń przedwojennych i wojennych, oraz najstarszych sprzed 2500 lat, bo tyle liczy historia grodziska, którego budowę rozpoczął lud kultury łużyckiej.
Nawiguj


🌳 Trasa spacerowa: Ścieżka przyrodnicza Olszynki

  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 3,59 km
  • Czas trwania spaceru: 1 godz. i 16 min.
  • Przewyższenia: 29 m
  • Suma podejść: 275 m
  • Suma zejść: 278 m

Trasę dla spacerowiczów ze Słubic poleca Kys30

Ścieżka "Olszynki" znajduje się na terenie Obwodu Ochronnego Polder Północny-Witnica, który jest obszarem wolnym od okresowych zalewów. Prowadzi w znacznej części drewnianą kładką przez jedyne na terenie Parku obszary leśne (ols porzeczkowy), ale również przez zbiorowiska ziołorośli, podmokłą łąkę oraz szuwar mozgowy.

• Długość: około 3 km.
• Ścieżka ma charakter pętli.
• Ścieżka piesza. Ze względu na podmokły teren część trasy wiedzie drewnianą kładką.
• 15 przystanków, każdy wyposażony w tablicę informacyjną.
• Na początku/końcu trasy znajduje się wieża widokowa, wiata i tablica z mapą ścieżki.
• Dojazd: w Kamieniu Małym przy stacji benzynowej należy skręcić w drogę brukową wiodącą na południowy wschód (w kierunku Warty). Po minięciu torów kolejowych droga ta zmienia się w gruntową. Uwaga!!! Droga jest w złym stanie technicznym, w niektórych okresach trudna do przejechania, szczególnie dla autokarów! Wówczas proponujemy zaparkować przed przejazdem kolejowym i dalszą drogę pokonać na piechotę. Wówczas długość trasy (dojście do ścieżki, przejście ścieżką i droga powrotna) wynosi około 5 km.
• Turyści zmotoryzowani mogą zaparkować samochody na parkingu, znajdującym się przy wieży widokowej (ok. 2 km od Kamienia Małego).
• Obecnie brak jest wydanego przewodnika do ścieżki „Olszynki”.
Nawiguj


🌳 Trasa spacerowa: PTTK Szlakiem miłka wiosennego

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 6,6 km
  • Czas trwania spaceru: 3 godz. i 55 min.
  • Przewyższenia: 75 m
  • Suma podejść: 314 m
  • Suma zejść: 291 m

Spacerowiczom ze Słubic trasę poleca Deiv

Obszary chronione Oderhaenge Lebus, pontyjskie wzgórza koło Mallnow i Priesteschlucht przy Podelzig, należą do najstarszych obiektów chronionych Brandenburgii. Już w 1923 Wzgórza Miłkowe koło Lebus zostały wzięte pod ochronę jako rezerwaty przyrody. Miłek wiosenny zakwita tu między marcem a majem na nasłonecznionych, wapiennych stanowiskach o charakterze kontynentalnym obszarów stepowych.
Nawiguj


Jaka będzie pogoda?

traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Przyda się na spacerze

Okazje

Lubisz spacery ale nie lubisz przepłacać za artykuły do trekkingu? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Co dają regularne spacery?

Spacerowanie przynosi efekty. Regularne spacery pomagają w walce ze stresem, a także pozytywnie wpływają na układ krążenia. Wpływają więc pozytywnie zarówno na zdrowie psychiczne, jak i fizyczne. Ruch to ważna część naszego życia, gdy chcemy dbać o zdrowie. Nie każdy ma czas i ochotę na uprawianie sportu. Spacerowanie to prosta forma aktywności i dobra alternatywa dla wszystkich, którzy nie przepadają za sportem. Oczywiście, jeśli jesteś osobą aktywną sportowo, spacery będą świetnym dopełnieniem.

Dbanie o odpowiednią dawkę ruchu powinno być szczególnie istotne dla osób, które mają siedzący tryb pracy. Wprowadź codziennie spacery do swoich planów, a zobaczysz ich pozytywny wpływ na Twoje samopoczucie.

Ile powinno się robić kroków dziennie?
WHO podaje, że dzienna dawka kroków dla osoby dorosłej i zdrowej powinna wynosić pomiędzy 6 000 - 8 000 kroków dziennie. Natomiast osoby z przewlekłymi chorobami od 3 500 do 5 500 kroków dziennie.

Czy to dużo? Zależy dla kogo. Jeśli do tej pory nie zwracałeś uwagi na to i niewiele się ruszałeś, warto zacząć od krótkich spacerów i stopniowo zwiększać liczbę kroków, by się nie zniechęcić. Oczywiście im więcej kroków, tym więcej korzyści, jednak nie warto popadać w skrajności. Każdy ma czasem słabszy dzień lub gorzej się czuje. Nie zmuszaj się wtedy na siłę do zrobienia odpowiedniej liczby kroków. Jeśli twoje ciało domaga się regeneracji, pozwól sobie na to.

Spacerowanie to świetny pomysł na spędzanie czasu z najbliższymi. Dlaczego nie połączyć przyjemnego z pożytecznym? Umawiasz się regularnie na kawę z przyjaciółką? A może codziennie wieczorami siedzisz przed telewizorem z drugą połówką? Spróbuj zaproponować inną formę spędzanie czasu i wyciągnij najbliższych na spacer, jeśli pogoda jest sprzyjająca.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na slubice.naszemiasto.pl Nasze Miasto