Triathlon w Murowańcu. Sportowa rywalizacja ludzi z żelaza. ZDJĘCIA

Andrzej Kurzyński
Triathlon w Murowańcu. Sportowa rywalizacja ludzi z żelaza
Triathlon w Murowańcu. Sportowa rywalizacja ludzi z żelaza Andrzej Kurzyński
Blisko setka uczestników wystartowała w zawodach triathlonowych nad zalewem w Murowańcu w podkaliskiej gminie Koźminek. Do udziału w imprezie zaprosił Klub Biegacza "Baster Team".

Pierwotnie zawody Baster TRI Murowaniec 2020.były zaplanowane na 13 czerwca, jednak ze względu na pandemię koronawirusa zostały przeniesione na przyszły rok. Zniesione obostrzenia sprawiły, że organizatorzy zdecydowali się dla wyposzczonych zawodników zorganizować zawody jeszcze w tym roku.

Zawody triathlonowe nad zalewem w Murowańcu odbyły się w sobotę, 8 sierpnia. Impreza przyciągnęła blisko setkę uczestników, w tym sztafety. Dwie obsady pokonały triathlon dla dzieci niepełnosprawnych. Jedna to sztafeta składająca się z pasjonatów sportu, w składzie: Justyna Dominiak, Mateusz Barański, Adam Barański, którzy startowali z Mikołajem Krystkiem, 3-letnim chłopcem. Druga obsada Dominik Chenczke z supportem Bartosza Gromady, startujący z Wiktorią Chenczke, 11-letnią dziewczynką.

- Wszystko po to by pokazać ludziom z żelaza ze niepełnosprawność dzieci w niczym nie przeszkadza. Ze ludzie są oddani dzieciom i potrafią zdziałać wspólnie cuda. Dzieciaki były bardzo szczęśliwe. W przyszłym roku chcielibyśmy powtórzyć akcję z większą grupą dzieci - mówi Justyna Dominiak.

Rywalizacja w Murowańcu toczyła się na dystansie 1/8 Iron Man, czyli pływanie na dystansie 475 m, jazda rowerem 22,5 km oraz 5,25 km bieg.

W kategorii open zwyciężył Nikodem Niewiejski z Ostrzeszowa. Drugi był Marcin Karasiński, reprezentujący Triathlon Calisia, a trzecie miejsce zajęła mistrzyni Polski Natalia Krawczyk z Kalisza.