Tygodniowy przegląd prasy 23.01.2022: Ostrów Wielkopolski, 16.01-22.01.2022. Poznaj najważniejsze informacje z Ostrowa Wielkopolskiego

Newsroom 360
Newsroom 360
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 16.01 do 22.01.2022
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 16.01 do 22.01.2022 CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Ostrowa Wielkopolskiego, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 16.01 a 22.01.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Ostrów Wielkopolski. Artyści zabrali publiczność w świąteczną podróż. Dom kultury w Odolanowie rozbrzmiał kolędami”?

Przegląd tygodnia: Ostrów Wielkopolski, 23.01.2022. 16.01 - 22.01.2022: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Ostrów Wielkopolski. Artyści zabrali publiczność w świąteczną podróż. Dom kultury w Odolanowie rozbrzmiał kolędami

Kilkudziesięciu artystów wystąpiło na deskach sceny Odolanowskiego Domu Kultury podczas Koncertu Noworocznego. Kolędy oraz utwory bożonarodzeniowe zebranej publiczności zaprezentowało Odolanowskie Towarzystwo Śpiewacze pod kierunkiem Jana Szkudlarza, Odolanowska Orkiestra Dęta pod kierunkiem kapelmistrza Ryszarda Hoffmana oraz Aleksandry Hoffman- Dzieran, Regina Plewa-Gad i Barbara Kowalska, Karol i Piotr Lizak oraz Studio Piosenki pod kierunkiem Pauli Bąkowskiej. Koncert podzielony został na kilka części, a w każdej można było wysłuchać mniej bądź znane kolędy i pieśni bożonarodzeniowe. Klimatyczny wieczór obok utworów świątecznych i muzyki, wypełniony był poezją, którą zadeklamowały Julia Radajewska oraz Jagoda Ratajek do świątecznego akompaniamentu fortepianowego Adriana Skrobańskiego. Zaś koncert prowadziły Magdalena Patryas - Krzywda i Agnieszka Jamrozik.

📢 Dzienny Dom Seniora w Ostrowie Wielkopolskim „skarbnicą” mądrości. Babcie i dziadkowie dzielą się życiowym doświadczeniem

„Życie trzeba przeżyć tak, żeby wstyd było opowiadać, ale przyjemnie wspominać” - to tylko jedna z życiowych maksym, z którymi w dniu święta babć i dziadków z ostrowianami chcieli podzielić się podopieczni Dziennego Domu Seniora „Senior+”. A jest ich zdecydowanie więcej, każda oryginalna i godna uwagi.

📢 Wpływ COVID-19 na serca dzieci. Najnowsze wyniki badań

W ciągu trzech miesięcy powróciła do normy czynność serca u dzieci, które przebyły wieloukładowy zespół zapalny związany z COVID-19 (MIS-C) - informuje „Journal of the American Heart Association“.

Tygodniowa prasówka 23.01.2022: 16.01-22.01.2022 Ostrów Wielkopolski: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Ostrowie Wielkopolskim. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Ogromny pożar zabytkowego hotelu Villa Royal w Ostrowie Wielkopolskim. Dwie osoby zostały ranne - jedna to zawodnik FEN MMA. Zobacz zdjęcia

Pożar zabytkowego hotelu Villa Royal w Ostrowie Wielkopolskim wybuchł w piątek w nocy, 21 stycznia 2022 roku. Ogień pojawił się na poddaszu hotelu około godz. 3.30. Ewakuowano 33 osoby, a wśród nich kilkunastu zawodników gali FEN MMA.

📢 Ogromny pożar zabytkowego hotelu Villa Royal w Ostrowie Wielkopolskim. Dwie osoby zostały ranne - jedna to zawodnik FEN MMA. Zobacz zdjęcia

Pożar zabytkowego hotelu Villa Royal w Ostrowie Wielkopolskim wybuchł w piątek w nocy, 21 stycznia 2022 roku. Ogień pojawił się na poddaszu hotelu około godz. 3.30. Ewakuowano 33 osoby, a wśród nich kilkunastu zawodników Fight Exclusive Night MMA.

📢 Ostrów Wielkopolski. Piaski-Szczygliczka przechodzi metamorfozę. Modernizują „Lagunę” oraz teren wokół

Teren rekreacyjny Piaski-Szczygliczka za kilka miesięcy ma być nie do poznania. W najlepsze trwają tam prace modernizacyjne, dzięki którym miasto ma zyskać wyjątkowe miejsce na jego mapie.

📢 MSWiA wyznaczyło jednostki do dofinansowania zakupu nowych samochodów. Na liście jest jedna z okolic Ostrowa Wielkopolskiego

W sumie do strażaków ochotników w całym kraju ma trafić niemal pół tysiąca nowych wozów ratowniczo-gaśniczych. MSWiA przeznaczy na ten cel 175 mln zł. Na liście jednostek wyznaczonych do dofinansowania jest jedna z terenu powiatu ostrowskiego.

📢 Ostrów Wielkopolski. Przyłapani przez Google Street View na ulicach Raszkowa. Może kamera ustrzeliła właśnie Ciebie?

Zdjęcia do Google Street View wykonano na ulicach Raszkowa i okolic przede wszystkim w latach 2012-2013. Choć twarze są automatycznie zamazywane, to można rozpoznać siebie, rodzinę, przyjaciół czy sąsiadów. Sprawdźcie, kogo w Raszkowie na spacerze, w czasie zakupów, podczas powrotu z pracy lub podczas rowerowej przejażdżki „upolowała” kamera Google'a

📢 Ten skutek uboczny koronawirusa dotyczy tylko mężczyzn. Czym jest „covidowy penis”?

Wielu mężczyzn po przejściu zakażenia koronawirusem zaobserwowało zmianę w wyglądzie swojego przyrodzenia. Czym jest „covidowy penis”? Czy można jakoś poradzić sobie z tym skutkiem ubocznym?

📢 Pączki od Magdy Gessler jeszcze droższe niż rok temu. Cena powala! Sprawdź, ile kosztują pączki na tłusty czwartek

Tłusty czwartek 2022 wypada 24 lutego. Jednak cukiernie i piekarnie już w styczniu sprzedają pączki i faworki. W końcu trwa karnawał. Specjały od Magdy Gessler co roku budzą duże zainteresowanie. Jej warszawska restauracja U Fukiera oraz cukiernia Słodki Słony także przygotowały ofertę na karnawał i tłusty czwartek. Ceny pączków są wyższe niż przed rokiem. „Jak zwykle skandalicznie drogie i skandalicznie pyszne” - komentuje na instagramie Magda Gessler.

📢 Archiwum X policji poszukuje pedofila. Udostępniło nagranie jego głosu!

Archiwum X poznańskiej policji wracają do sprawy sprzed 13 lat, kiedy doszło do wykorzystania seksualnego dwóch małoletnich dziewczynek. Zdarzenie miało miejsce w lesie na terenie powiatu ostrowskiego. W trakcie zdarzenia, wykorzystując nieuwagę napastnika, jedna z pokrzywdzonych połączyła się z numerem alarmowym, który zarejestrował w tle głos mężczyzny. Policja publikuje fragmenty nagrania z prośbą o kontakt wszystkich, którzy go rozpoznają. Ostrzegamy, że nagranie jest wstrząsające i nie powinny go słuchać osoby poniżej 18. roku życia.

📢 Ostrów Wielkopolski. Dzieci z gminnego żłobka wystawiły bożonarodzeniowe jasełka

Kiedy za „sztukę” zabierają się najmłodsi mieszkańcy, to ręce same składają się do braw. Nie inaczej było podczas jasełek w Gminnym Żłobku w Gorzycach Wielkich. Dzieciaki świetnie przygotowane przez wychowawczynie i opiekunki, dały podczas wystawionej opowieści betlejemskiej, popis aktorski i taneczny. Wszystko dopełnione pięknymi strojami oraz ciekawym scenariuszem sprawiło, że zaproszeni gości m. in. wójt gminy Ostrów Wlkp. Piotr Kuroszczyk oraz sekretarz Dariusz Praczyk, nie kryli wzruszenia i podziwu.

📢 Ostrów Wielkopolski. Beata Klimek odebrała wyróżnienie z rąk byłego premiera za oklejenie przestrzeni miejskiej folią Pure Zone

Ostrowski samorząd znalazł się w gronie finalistów międzynarodowego konkursu „Innowacje w Polityce”.  Projekt z Ostrowa Wielkopolskiego związany z zastosowaniem antybakteryjnej foli Pure Zone znalazł się w najlepszej dziesiątce  projektów z całej Europy w kategorii „Strategie walki z COVID-19”. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się kilka dni temu w Warszawie.

📢 Ostrów Wielkopolski. Samorząd po raz kolejny będzie na rynku serwował talerz ciepłej zupy

Po raz kolejny na rynku w Ostrowie Wielkopolskim stanie punkt wydawania ciepłej i pożywnej zupy. Posiłek w centrum miasta serwowany będzie w trzech zimowych terminach. Pierwszy wypada już jutro, w środę, 19 stycznia. Ciepła zupa będzie wydawana od godz. 12.00.

📢 Ostrów Wielkopolski. Zderzenie pociągu z osobówką w Szczurawicach. Jedna osoba w szpitalu

O ogromnym szczęściu może mówić kierowca osobowej toyoty, która zderzyła się z lokomotywą ciągnącą skład wagonów towarowych. Pociąg ciągnął przed sobą pojazd przez około 130 metrów. Do zderzenia doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Szczurawicach (gm. Raszków).

📢 Ostrów Wielkopolski. W kościele w Łąkocinach rozbrzmiewały najpiękniejsze kolędy

Po kościele w Lewkowie, świątynia w Łąkocinach była kolejną, która gościła muzyków grających w ramach projektu „Z kolędą przez świat”.

📢 Restauracja z Zabrza namawia do zdjęcia maseczki przed wejściem i zaprasza „wolnych ludzi”. Kontrowersyjny apel

Restauracja Mandala Kitchen & Bar z Zabrza w województwie śląskim zaprasza do „wolnych ludzi”. Na drzwiach lokalu pojawiła się prośba o zdjęcie maseczek przed wejściem do środka albo wyrzucenie ich do kosza. Sprawa budzi sporo kontrowersji. Przypomnijmy, że z powodu pandemii koronawirusa w barach i restauracjach w Polsce obowiązuje nakaz zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki ochronnej do momentu zajęcia miejsca przy stoliku.

📢 Ostrów Wielkopolski. Chór nauczycielski wykonał najpiękniejsze kolędy w nowych aranżacjach

Chór Nauczycielski im. Stanisława Wiechowicza wystąpił w ostrowskiej Konkatedrze z koncertem kolęd bożonarodzeniowych. Gościnnie partie solowe wykonała artystka Teatru Wielkiego.

📢 Przyłapani przez Google Street View na ulicach Ostrowa Wielkopolskiego. Może jesteś na którymś zdjęciu? [NOWE ZDJĘCIA]

Zdjęcia do Google Street View wykonano na ulicach Ostrowa Wielkopolskiego już kilkakrotnie m. in. w 2012, 2017, 2018, 2019 czy 2020 r. Choć twarze są automatycznie zamazywane, to można rozpoznać siebie, rodzinę, przyjaciół czy sąsiadów. Sprawdźcie, kogo Google Street View przyłapał w naszym mieście!

📢 Zero waste. Co zrobić z mięsa z rosołu? 10 sprawdzonych przepisów na dania z mięsem z zupy. Pizza a'la gyros, hamburger i inne

Mamy dla Ciebie 10 sprawdzonych przepisów na pyszne dania z wykorzystaniem mięsa, na którym gotowany był rosół. Dzięki temu ie zmarnujesz jedzenia i zaoszczędzisz pieniądze. Proponowane przez nas potrawy w stylu zero waste są bardzo łatwe w przygotowaniu. To m.in. pasta na kanapnki, risotto, zapiekanka i hamburger. Sprawdź, co możesz przygotować z mięsa z rosołu i zobacz zdjęcia w galerii.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie