Wygrana Stali na zakończenie I rundy

Ryszard Binczak
Wojciech Szawarski (z prawej) rozegrał wreszcie dobry mecz
Wojciech Szawarski (z prawej) rozegrał wreszcie dobry mecz Ryszard Binczak
Ostrowscy koszykarze na zakończenie pierwszej rundy pokonali Alstom Kraków 101:62 i z dorobkiem 22 punktów zajmują drugie miejsce w II lidze grupie B.

Mecz z krakowianami był wyrównany do 5 minuty, kiedy to gracze Stali prowadzili tylko 14:13. Gdy jednak na boisku pojawił się Marcin Dymała, akcje ostrowian stały się płynniejsze i z minuty na minutę zaczęli powiększać przewagę. Nie do zatrzymania przez rywali był Marcin Kałowski, który w całym spotkaniu aż sześć razy trafił za trzy punkty i to na bardzo dobrej skuteczności 54,5 proc. Wreszcie za zdobywanie punktów zabrał się także Wojciech Szawarski. Ten doświadczony koszykarz zaliczył 19 punktów i do tego miał 4 zbiórki. W tym meczu ostrowianie zagrali bardzo zespołowo i mieli wspólnie aż 27 asyst. Po 20 minutach koszykarze BM Węgiel prowadzili już 55:33 i w kolejnych dwóch kwartach spokojnie punktowali rywala.

- Zatrzymaliśmy najmocniejszą broń krakowskiej drużyny, czyli szybkie kontry i to był klucz do tak wysokiego zwycięstwa - mówi Mikołaj Czaja, trener BM Węgiej Stal Ostrów.

Więcej informacji sportowych z Ostrowa i okolic w serwisie ostrow.naszemiasto.pl:
Stal przegrała po raz czwarty
Open Florentyna Pleszew: 11 pojedynków bez porażki!

We własnej hali ostrowianie gromią rywala za rywalem. Szkoda, że równie skutecznie nie grają w pojedynkach wyjazdowych. Trener nie ukrywa, że chce wzmocnić drużynę.
- Mamy zarezerwowane na ten cel odpowiednie środki - zapewnia Mikołaj Czaja.

Wiadomo, że klub poszukuje koszykarzy na pozycję rozgrywającego i centra. Jednak w połowie sezonu będzie bardzo trudno znaleźć dobrych zawodników.
- Nie szukamy graczy tej klasy, których już posiadamy, a znacznie lepszych - dodaje.

BM Węgiel Stal - Alstom Kraków 101:62 (33:24, 22:9, 29:14, 17:15)
Stal: Kałowski 29, Szawarski 19, Dryjański 15, Zębski 12, Dymała 9, Olejnik 6, K. Spała 5, M. Spała 3, Matczak 2, Sierański 1, Radzik 0.
Alstom: Szewczyk 20, Dudzik 14, Warmuz 6, Bryzek 5, Pająk 5, Hajduk 4, Dudziewicz 2, Salomon 2, Orlicki 2, Gworek 2.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0