Mariusz Kurzajczyk
KKS Kalisz - Kotwica Kołobrzeg 4:1
KKS Kalisz - Kotwica Kołobrzeg 4:1 Mariusz Kurzajczyk
Niesamowite emocje zafundowali swoim kibicom piłkarze KKS-u Kalisz. Żeby marzyć o grze w barażach, musieli pokonać wiceliderą II ligi Kotwicę Kołobrzeg. Mimo że przegrywali 0:1, zdołali się podnieść i zaaplikowali gościom 4 bramki!

Od pierwszej minuty meczu KKS Kalisz atakował, a Kotwica starała się odgryźć w kontratakach. I niewiele brakowało, żeby się odgryzła, ale po płaskim strzale piłka minęła Macieja Krakowiaka i słupek kaliskiej bramki. W 27 minucie po prostopadłym podaniu Piotr Giel znalazł się przed bramkarzem Kotwicy, ale strzelił prosto w niego. Dwie minuty potem Nestor Gordillo uderzył z dystansu nad poprzeczką.

W 33 minucie gospodarze stracili piłkę przed własnym polem karnym, po kilku szybkich podaniach futbolówka trafiła do nieobstawionego Jakuba Szarpaka, który mocnym uderzeniem pokonał Krakowiaka. Miejscowi wyrównali w pierwszej akcji po wznowieniu. Kasjan Lipkowski prowadził piłkę wzdłuż pola karnego i - gdy wszyscy czekali na podanie - potężnie uderzył na bramkę Kotwicy, a futbolówka zatrzepotała w siatce.

Po przerwie trwała zażarta walka na połowie Kotwicy w 66 minucie zakończona golem dla KKS-u. Kaliszanie w krótkim czasie kilka razy strzelili na bramkę Kotwicy, ale dopiero uderzenie bramkostrzelnego obrońcy Mateusza Gawlika przyniosło im bramkę! Cztery minuty potem Lipkowski przedarł się lewą stroną i z ostrego kąta strzelił nie do obrony!

W 77 minucie powinno być 4:1, ale Giel, mając przed sobą tylko bramkarza Kotwicy, zbyt mocno podkręcił piłkę, która z lewej strony minęła bramkę gości. W 85 minucie Krakowiak w kapitalnym stylu wygrał pojedynek z napastnikiem przyjezdnych. W doliczonym czasie gry Mateusz Wysokiński popędził środkiem boiska i mocnym uderzeniem dobił gości, ustalając wynik spotkania.

KKS Kalisz – Kotwica Kołobrzeg 4:1 (1:1)

0:1 Jakub Szarpak 33, 1:1 Kasjan Lipkowski 35, 2:1 Mateusz Gawlik 66, 3:1 Kasjan Lipkowski, 4:1 Mateusz Wysokiński 90+3.
Maciej Krakowiak – Wiktor Smoliński, Mateusz Gawlik, Filip Kendzia, Kasjan Lipkowski – Kamil Koczy (90+1 Daniel)Kamiński), Adrian Łuszkiewicz (84 Głaz), Piotr Borecki, Mateusz Wysokiński – Nestor Gordillo (90+3 Bartosz Gęsior), Piotr Giel (84 Bartłomiej Putno).

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0