Z tarczą wrócili z Kielc. UMKS Kielce - BM Slam Stal 68:77

BIN
Ostrowscy koszykarze wygrali bardzo ważne spotkanie. Pokonali UMKS Kielce 77:68 i dzięki temu utrzymali miejsce w czołówce pierwszej ligi

Przed wyjazdem do Kielc trener Mikołaj Czaja zapowiadał, że drużyna jedzie po zwycięstwo. Ale jednocześnie przestrzegał, że trzeba je będzie rywalom wydrzeć. I rzeczywiście, dwie pierwsze kwarty były wyrównane. Po 20 minutach Stal wygrywała 40:37. Ale w trzeciej odsłonie ostrowianie zagrali wręcz koncertowo. Wygrali ją aż 22:10. Dzięki temu w ostatnich dziesięciu minutach mogli spokojnie kontrolować wydarzenia na parkiecie. Gospodarze jednak nie zamierzali się poddać bez walki. W 36 minucie podopieczni Mikołaja Czai prowadzili już tylko 68:64. Na szczęście za chwilę dwa razy z rzutów wolnych trafił Wojciech Żurawski, trójkę dorzucił Marcin Kałowski i znów spokój wrócił w szeregi ostrowian.