Zabrakło Żurawskiego Wojciecha. Astoria - BM Slam Stal 82:75

Koszykarze BM Slam Stal przegrali trzeci mecz z rzędu. W meczu z Astorią zdecydowanie brakowało Wojciecha Żurawskiego

Do Bydgoszczy koszykarze Stali wyjechali w kiepskich humorach. Nie dość, że przegrali dwa ostatnie mecze - z MOSiR Krosno i Spójnią Stargard Szczeciński - to jeszcze kontuzja stawu skokowego przytrafiła się Wojciechowu Żurawskiemu. Brak tego gracza, to ogromna strata dla ostrwskiego zespołu. To przecież podstawowy center drużyny, który w każdym meczu zdobywa średnio 13 punktów i do tega zalicza dziesięć zbiórek.

- Nie mamy wyjścia, musimy radzić sobie bez Wojtka Żurawskiego - mówił przed meczem z Astorią Mikołaj Czaja, trener BM Slam Stal. - Nie możemy narażać jego zdrowie, będzie nam potrzebny w rundzie play off.

Ostrowianie wyszli na parkiet bardzo skoncentrowani. Starali się nie dopuścić, by rywale wypracowali sobie przewagę. I trzeba przyznać, iż sztuka ta im się długo udała, gdyż po 8 minutach przegrywali tylko 16:18. pierwszej odsłonie przegrywali tylko. Wydawało się, że w samej końcówce pierwszej odsłony bydgoszczanie odskoczą, bo prowadzili już 21:16, ale walczący dzielnie gracze Stali nie tylko odrobili straty, ale po rzucie Adama Kaczmarzyka wyszli na prowadzenie 23:21. W drugiej kwarcie obraz gry się nie zmienił. Obie drużyny walczyły o każdy metr parkietu.

Bardzo dobrze spisywał się w Bydgoszczy Filip Matczak, który po 20 minutach był najskuteczniejszym graczem w ekipie Stali i zgromadził na swoim koncie 12 punktów i 3 asysty. Losy meczu rozstrzygnęły się w czwartej kwarcie. Wówczas ostrowianie mieli olbrzymie kłopoty z zatrzymaniem Mateusza Bierwagen, który w sumie zdobył aż 28 punktów.