Zimowa Zadyszka 2019. Ponad 300 zawodników stanęło na linii startu biegu!

RED
W Ostrowie Wielkopolskim ruszył biegowy sezon! 350 zawodników przybyło dziś na Piaski, by uczestniczyć w 6 edycji Zimowej Zadyszki. W ramach wydarzenia biegacze stanęli do: biegu z psem, biegu na 5 km oraz biegu na 10 km.

W kategorii biegu mężczyzn na 10 km zwycięzcą został Michał Przerwa z czasem 35 minut i 29 sekund. Drugi natomiast na mecie był Rafał Czarnojańczyk (36 min. 11 sek.), a trzeci na podium stanął Konrad Pawlak (36 min. 40 sek.)
W biegu na 5 km najlepszy był Dawid Borkowski uzyskując czas 16 minut i 51 sekund. Za nim na metę wbiegł Robert Kulesza (18 min. 30 sek.), trzecie miejsce zajął Witek Szczepaniak (18 min. 41 sek.)

Wśród kobiet w biegu na 10 km pierwsza na mecie była Karolina Górna z czasem 38 minut i 42 sekundy. Kilka minut później bieg ukończyła Monika Ukleja z czasem 45 min. 9 sek., trzecia na podium stanęła natomiast Anna Wiśniewska uzyskując wynik 46 minut i 21 sekund.
W biegu na 5 km kobiet na pierwszym miejscu podium stanęła Julia Mikołajczyk z czasem 23 minuty i 18 sekund, następna na mecie była Monika Dolata z wynikiem 24 min. 12 sek., trzecia – Oliwia Kwiecińska z czasem 25 minut i 1 sekunda.

Medale trafiły także do najmłodszego i najstarszego biegacza Zimowej Zadyszki! Otrzymali je Maksymilian Wróbel, który już w poniedziałek będzie świętował swoje 9 urodziny oraz Leon Wawrzynia - jako najstarszy ze starujących.

W ramach Zimowej Zadyszki wystartował również bieg z psem na 5 km. Adam Kołodziej pierwszy na mecie biegu z psem

Specjalnie dla Was mamy jeszcze więcej zdjęć z ostrowskiej Zimowej Zadyszki. Zimowa Zadyszka 2019. Druga część zdjęć z biegu