Złamali rywala w czwartej kwarcie

Sporo musieli się napracować koszykarze BM Węgiel Stal, by pokonać we własnej hali GTK Gliwice

Po 20 minutach podopieczni Mikołaja Czai prowadzili ledwie 36:35. W trzeciej kwarcie także długo nie potrafili złamać rywala. W 28 minucie wygrywali 46:45. Na szczęście w końcówce tej odsłony młodzi gracze zaliczyli kilka ważnych przechwytów, wyprowadzili szybkie kontry i po 30 minutach Stal miała sześć punktów przewagi - 53:47. Jednak dopiero w czwartej kwarcie nastąpiło decydujące przełamanie.

- Już przed meczem wiedziałem, że GTK rzuci na szalę wszystkie swoje umiejętności - mówi trener BM Węgiel Stal. - To zespół, który cały czas walczy o miejsce w play-off.

Pod koniec spotkania na boisku pojawił się Tomasz Cielebąk, który powoli wraca do zdrowia po ciężkiej kontuzji.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę już wychodzić na boisko - mówi Tomek Cielebąk. - Dla mnie najważniejsze jest to, że w końcu gram. Staram się jeszcze nie rzucać, a jedynie odgrywać piłki.

BM Węgiel Stal - GTK Gliwice 70:56 (18:14, 18:21, 17:12, 17:9)

BM Węgiel: Zębski 15, Olejnik 13, Dryjański 11, Matczak 8, Dymała 7, Sierański 4, Kałowski 4, K. Spała 4, M. Spała 2, Szawarski 2, Cielebąk 0.

GTK: Wróbel 9, Malona 9, Szymański 8, Antoniak 8, Leszczyński 5, Kubista 5, Soehrich 5, Stankała 4, Mazanek 3, Nawrot 0, Sobaciński 0.