Złoty i srebrny medal Mistrzostw Polski juniorów młodszych w wioślarstwie zdobyli zawodnicy KTW Kalisz. ZDJĘCIA

Mariusz Kurzajczyk
W Kruszwicy odbyły się Mistrzostwa Polski juniorów młodszych w wioślarstwie - Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. Znakomicie spisali się reprezentanci Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego, podopieczni trenera Mateusza Trzmiela, którzy wywalczyli dwa medale - złoty i srebrny,

Już wczorajsze eliminacje pokazały, że kaliszanie będą się liczyć w walce o medale. W niedzielnych finałach trzeba było popłynąć równie mocno i ustrzec się od błędu.

Jako pierwsza walkę o złoto rozpoczęła dwójka bez sternika - Mateusz Bielak i Bartosz Kliber. Podopieczni trenera Mateusza Trzmiela spisali się znakomicie, prowadzili już po 500 metrach, a przewagę powiększali na kolejnych odcinkach.

Ostatecznie dwójka KTW zdobyła tytuł mistrzowski z czasem 7:07,19, zdecydowanie wyprzedzając osadę AZS AWFiS Gdańsk (7:15,07) i AZS UMK Toruń (7:31,74). Na szóstej pozycji w finale A linię mety minęła druga dwójka KTW - Cezary Kobyłka i Filip Binek (7:51,16).

Na tym emocje się nie zakończyły. Niespełna cztery godziny później czwórka KTW - Mateusz Bielak, Bartosz Kliber, Cezary Kobyłka i Filip Binek walczyła w finale A. Ostatecznie kaliszanie zajęli drugie miejsce i zdobyli srebrny krążek. Wygrała czwórka AZS AWFiS Gdańsk.

Poza tym 5. miejsce zajęła czwórka podwójna dziewcząt - Wiktoria Walczak, Joanna Bajerska, Katarzyna Grabowska, Marcelina Feliszczak, a siódme ta sama czwórka ze sterniczką Nadią Woldańską. To podopieczne trenera Pawła Rakowskiego.

Z kolei na jedynce 15. był Bartosz Torbiarczyk.

Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?

Pisz do nas na: [email protected]