Zmieniamy Wielkopolskę: ZBĄSZYŃ: Przy wsparciu z WRPO 2014+ powstanie Muzeum Ziemi Zbąszyńskiej i Regionu Kozła

OPRAC.: Redakcja
Marszałek Marek Woźniak
Marszałek Marek Woźniak
ZBĄSZYŃ: Przy wsparciu z WRPO 2014+ powstanie Muzeum Ziemi Zbąszyńskiej i Regionu Kozła

ZBĄSZYŃ: Przy wsparciu z WRPO 2014+ powstanie Muzeum Ziemi Zbąszyńskiej i Regionu Kozła

Komunikat prasowy

z 20 listopada 2020 roku

Marszałek Marek Woźniak podpisał dziś umowę na dofinansowanie unijne projektu pn. „Utworzenie regionalnego ośrodka edukacji kulturalnej i animacji kultury w Zbąszyniu” o wartości blisko 3,9 mln zł. Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyznał na jego realizację Gminie Zbąszyń 3,3 mln zł z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020.
Celem projektu jest remont budynku, w którym powstanie Muzeum Ziemi Zbąszyńskiej i Regionu Kozła. Placówką zarządzać będzie Regionalny Ośrodek Edukacji Kulturalnej i Animacji Kultury. Budynek będzie pełnił funkcje wystawiennicze oraz dydaktyczne. W ramach projektu zaplanowano także zakup wyposażenia m.in. nowoczesny projektor multimedialny, a także sprzęt doświetlający eksponaty.

Cieszę się, że mogę podpisać kolejną umowę dotyczącą dziedzictwa kulturowego, sfery, która jest mi szczególnie bliska. Dokładamy naszą cegiełkę do planów Gminy Zbąszyń i przeznaczamy środki unijne będące w naszej dyspozycji na inwestycję, która uczyni to miejsce atrakcyjnym dla mieszkańców i turystów

– mówi Marszałek Marek Woźniak

Środki na realizację przedsięwzięcia Gminy Zbąszyń wpisują się w ramy Poddziałania 4.4.1 „Inwestycje w obszarze dziedzictwa kulturowego regionu” Zarząd Województwa Wielkopolskiego wybrał projekty na łączną kwotę dofinansowania ponad 255 mln zł.

Więcej informacji na temat Poddziałania 4.4.1 „Inwestycje w obszarze dziedzictwa kulturowego regionu” w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 można uzyskać na stronie internetowej Programu: https://wrpo.wielkopolskie.pl/

obrazek
 
www.wrpo.wielkopolskie.pl

                 

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Dodaj ogłoszenie