Znicz Pruszków - KKS Kalisz. Pierwsza porażka w tym sezonie

Mariusz Kurzajczyk
Znicz Pruszków - KKS Kalisz 2:0
Znicz Pruszków - KKS Kalisz 2:0 Znicz Pruszków
W sobotę, 10 września 2022 roku został rozegrany mecz 10. kolejki eWinner II ligi Znicz Pruszków - KKS Kalisz. Gospodarze podtrzymali kapitalną passę zwycięstw na własnym boisku, a goście przegrali pierwszy mecz w tym sezonie, mimo ogromnej przewagi w polu.

W 2 minucie powinno być 0:1, ale Piotr Giel z 8 metrów uderzył tuz przy słupku bramki Znicza. W 16 minucie Wysokiński uderzył z kilkunastu metrów, ale prosto w bramkarza gospodarzy.

Tymczasem w 8 minucie, po wyrzucie z autu, kaliszanie nie potrafili wybić piłki z własnego pola karnego, ale Mateusz Cegiełka strzelił z 14 m nie do obrony. W 15 minucie kontra gospodarzy i Maciej Krakowiak broni strzał Shumy Namagatsu z kilku metrów!

KKS-iacy nie wyglądali na strapionych utratą bramki. Dalej grali swoje, czyli konstruowali akcje i szukali szansy bramkowej. Kolejne pół godziny to ich absolutna dominacja na boisku, a momentami zamykali broniących się 10 a nawet ii zawodnikami pruszkowian w ich polu karnym.

Nic jednak z ich przewagi nie wynikało. W I połowie KKS posiadał piłkę przez 73 procent czasu (!), ale oddał cztery strzały, a więc tyle samo co miejscowi.

Po przerwie nadal kaliszanie mieli więcej z gry, ale grali równie skutecznie, a raczej nieskutecznie co w I połowie. W 58 minucie po kontrze Znicza gola zdobył najlepszy strzelec gospodarzy Maciej Firlej.

Potem KKS-iacy atakowali, ale ze strzałem Giela poradził sobie bramkarz Znicza, a Gordillo w dobrej sytuacji uderzył obok słupka. W końcówce Misztal poradził sobie z uderzeniem Zawistowskiego.

Podsumowując: pierwsza porażka KKS-u, bo zabrakło skuteczności. Statystyki: posiadanie piłki 25-75 proc., strzały 6-9, rzuty rożne 2-8.

Znicz Pruszków – KKS Kalisz 2:0 (1:0)

1:0 Mateusz Cegiełka 9, 2:0 Maciej Firlej 58
Znicz Pruszków: 12. Piotr Misztal – 17. Dawid Baranowski, 21. Łukasz Bogusławski (87. min 22. Krystian Tabara), 3. Dmytro Juchymowycz, 16. Mateusz Grudziński, 11. Paweł Moskwik – 7. Tymon Proczek (65. min 30. Wiktor Nowak), 6. Krystian Pomorski, 13. Mateusz Cegiełka, 18. Shuma Nagamatsu – 9. Maciej Firlej (90. min 14. Kacper Flisiuk).
KKS Kalisz: 1. Maciej Krakowiak – 37. Nikodem Zawistowski, 26. Filip Kendzia, 3. Mateusz Gawlik, 6. Kasjan Lipkowski, 71. Kamil Koczy (65. min 19. Piotr Zmorzyński) – 11. Michał Borecki (80. min 38. Jakub Wilczyński), 23. Adrian Łuszkiewicz, 24. Mateusz Wysokiński (80. min 15. Wiktor Staszak), 10. Néstor Gordillo (84. min 7. Patryk Soboczyński) – 9. Piotr Giel.
Żółte kartki: Nagamatsu, Pomorski (Znicz) i Wysokiński, Giel, Wilczyński (KKS).