OPRAC.:
Andrzej Kurzyński
Kaliskie piłkarki ręczne wygrały mecz barażowy w Żorach
Kaliskie piłkarki ręczne wygrały mecz barażowy w Żorach AWS Energa MKS Kalisz
Piłkarki ręczne AWS Energa Szczypiorno Kalisz wygrały z MTS-em Żory w pierwszym meczu barażowym o utrzymanie w ORLEN Superlidze Kobiet 26:29 (7:15). Mecz rewanżowy odbędzie się w środę, 22 maja o godz. 18.00 w hali Kalisz Arena. Wstęp wolny.

Mecz bramką z rzutu karnego w 2. minucie otworzyła Sylwia Lisewska. W 5 minucie po drugiej bramce z karnego Lisewskiej kaliszanki prowadziły 2:0. Na te trafienia odpowiedziała Aleksandra Sójka. W ciągu 10 następnych minut rzucały jedynie zawodniczki AWS Energa Szczypiorno Kalisz – Sylwia Lisewska, dwukrotnie Milena Kaczmarek i Martyna Borysławska. W 16. minucie niemoc gospodyń przełamała Aleksandra Sójka. Bardzo dobrze w kaliskiej bramce spisywała się Izabela Prudzienica, co wykorzystywały jej koleżanki z pola. W 22 minucie po bramce Pauliny Kucharskiej na 2:10 o czas poprosiła trenerka MTS-u Żory Anna Niewiadomska. Porady szkoleniowca pomogły, bo gospodynie zaczęły trafiać do bramki AWS-u. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem kaliszanek 7:15.

Drugą połowę bramką otworzyła Monika Gruca. Szybko odpowiedziała Sylwia Lisewska. W 35. minucie kaliszanki osiągnęły dziwięciobrmkową przewagę, najwyższą w całym meczu i prowadziły 9:18. Kaliszanki kontrolowały sytuację do 43. minuty gdy prowadziły 13:21. Wtedy do głosu doszły gospodynie, które rzuciły cztery bramki pod rząd. Kaliszanki zdołały opanować sytuację jednak tylko do 53. minuty i stanu 19:26. Wtedy znów do głosu doszły gospodynie, które w ciągu następnych siedmiu minut rzuciły siedem bramek przy zaledwie trzech trafieniach kaliszanek. Ostatecznie piłkarki ręczne AWS Energa Szczypiorno Kalisz wygrały 26:29 i są zaledwie o krok od utrzymania w ORLEN Superlidze Kobiet.

Mecz rewanżowy odbędzie się w środę, 22 maja o godz. 18.00 w hali Kalisz Arena. Wstęp wolny.

MTS Żory – AWS Energa Szczypiorno Kalisz 26:29 (7:15)

MTS: Piotrowska, Opelt – De Sousa Lira 2, Gruca 1, Donets 6, Wołczyk 3, Kanicka 6, Herian 1, Sójka 8, Pędziwiatr 2, Barska, Opara 1

AWS Energa Szczypiorno: Prudzienica – Pilitowska, Zamyshliak, Konatar 3, Lisewska 9, Stanisławczyk 1, Miłek, Gliwińska 4, Wilczek 2, Kucharska 1, Kaczmarek 6, Borysławska 3