MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Uroczyste zakończenie studiów w Akademii Wymiaru Sprawiedliwości. W tle zmiany w uczelni. ZDJĘCIA

Ewelina Samulak-Andrzejczak
Ewelina Samulak-Andrzejczak
Około 400 osób zakończyło studia II stopnia na kierunku penitencjarystyka
Około 400 osób zakończyło studia II stopnia na kierunku penitencjarystyka Ewelina Samulak-Andrzejczak
Uroczyste zakończenie studiów odbyło się w czwartek, 23 maja w kampusie mundurowym Akademii Wymiaru Sprawiedliwości w Kaliszu. Studia zakończyło ponad 400 osób z całej Polski.

Uroczyste zakończenie studiów w Akademii Wymiaru Sprawiedliwości

Około 400 osób zakończyło studia stacjonarne i niestacjonarne II stopnia na kierunku penitencjarystyka oraz studia podyplomowe w zakresie penitencjarystyki dla kandydatów na oficerów Służby Więziennej.

- Dla niektórych z Państwa ta przygoda trwała zaledwie rok – obejmując studia podyplomowe z zakresu penitencjarystyki dla kandydatów na oficerów służby więziennej. Dla innych była to przygoda dwuletnia – mówiąc o absolwentach penitencjarystyki niestacjonarnej. Wreszcie dla niektórych było to zwieńczenie i zakończenie studiów akademickich na kierunku penitencjarystyka. Jednakże niezależnie od drogi jaką Państwo obrali, wszyscy dziś znaleźliście się u celu. Tym celem było zdanie testu komendanckiego i spełnienie wszystkich formalnych przesłanek w celu zostania oficerem służby więziennej – mówił Michał Sopiński, rektor komendant Akademii Wymiaru Sprawiedliwości.

Akademia Wymiaru Sprawiedliwości zastąpiła Centralny Ośrodek Szkolenia Służby Więziennej prawie 6 lat temu.

- Wiem, i Państwo też wiedzą, ze opinie o uczelni są bardzo różne. Jest ich tyle, ilu jest nas. Jednakże pamiętajcie Państwo, że rozwój uczelni służby więziennej to rozwój całej formacji. Pamiętajcie, że uczelnia to nowy wymiar nadania prestiżu Państwa służbie innej niż jednostka stricte zawodowa. Pamiętajcie, że jesteście trzecią największą formacją mundurową w kraju i zasługujecie na to, żeby mieć własną uczelnię – uczelnię akademicką, która zapewni Wam rozwój – zwrócił się do absolwentów Michał Sopiński.

Czytaj także:

Ministerstwo Sprawiedliwości zapowiada zmiany w Akademii Wymiaru Sprawiedliwości

Również w czwartek, 23 maja Adam Bodnar – minister sprawiedliwości oraz Maria Ejchart- wiceministra sprawiedliwości podczas konferencji prasowej poinformowali, że Ministerstwo przygotowało projekt ustawy, który dotyczy zmian w AWS.

– Funkcjonowania Akademii Wymiaru Sprawiedliwości, budzi nasze wątpliwości – przyznał minister Adam Bodnar.  - Powinniśmy przywrócić oryginalne znaczenie i misję Centralnego Ośrodka Kształcenia Kadr Więziennictwa dążyć do zmian w zakresie funkcjonowania AWS – podkreślił.

Akademii Wymiaru Sprawiedliwości zostałaby zmieniona na Wyższą Szkołę Służby Więziennej. Ma to być uczelnia zawodowa nadzorowana przez dyrektora służby więziennej i ministra sprawiedliwości.

ZOBACZ TAKŻE:

Promocja Kalisza w Sejmie RP. Pokaz filmu i recital na fortepianie Arnold Fibiger. Był ku temu ważny powód

Pokaz filmu i koncert na fortepianie A. Fibiger - kaliskie a...

od 7 lat
Wideo

Znaleziono ślady ptasiej grypy w Teksasie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Uroczyste zakończenie studiów w Akademii Wymiaru Sprawiedliwości. W tle zmiany w uczelni. ZDJĘCIA - Kalisz Nasze Miasto

Wróć na ostrow.naszemiasto.pl Nasze Miasto