Ryszard Binczak
Najlepsi reprezentanci Stali otrzymali wspaniałe puchary
Najlepsi reprezentanci Stali otrzymali wspaniałe puchary archiwum
W sali klubowej ostrowskiej Stali odbyło się podsumowanie działalności sekcji lekkiej atletyki w 2011 r.

Kończący się właśnie rok był dla sekcji lekkoatletycznej Stali bardzo udany. Największymi gwiazdami były medalistki mistrzostw kraju - Ewa Rosiak i Roksana Podlewska.

Ewa Rosiak mimo późniejszego niż we wcześniejszych latach wejścia w sezon z zawodów na zawody poprawiała swoje rezultaty. Początkowe niepowodzenia powetowała sobie startem w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, które odbyły się na początku lipca w Gdańsku. Zawodniczka Stali, nie zaliczając się do faworytek tych mistrzostw, wywalczyła brązowy medal w skoku w dal z wynikiem 5,84 m. Na drugi dzień zajęła w trójskoku siódme miejsce z rekordem życiowym - 12,30 m.
Natomiast Roksana Podlewska szybko poprawiła wszystkie swoje ,,życiówki'', uzyskując między innymi w skoku w dal znakomity wynik 5,70 m. Podczas krajowego półfinału Samsung Athletic Cup bezapelacyjnie zwyciężyła w biegu na 100 m. Ponadto w skoku w dal zajęła drugie miejsce przegrywając jedynie z najlepszą w tej konkurencji młodziczką w Polsce Adrianną Szóstak z Olimpii Poznań . W finale Samsung Athletic Cup Podlewska spisała się znakomicie, zajmując czwarte miejsce w biegu na 100 metrów z rezultatem 12,50 s. (rekord życiowy).

Oprócz dwóch medalistek mistrzostw kraju, znakomicie spisywały się dwie inne zawodniczki Stali: Julia Dutkiewicz i Olga Michalska. Julia, zaledwie trzynastoletnia dziewczynka uczęszczała w tym roku jeszcze do szkoły podstawowej. W tej kategorii wiekowej nie przeprowadza się mistrzostw kraju. Jednak istnieją listy PZLA w tym również tzw. kategorią dzieci. Julia przewodzi w tych tabelach w dwóch konkurencjach: skoku wzwyż i w czwórboju. Olga to kolejna niezwykle utalentowana dziewczyna z Ostrowa. W tym roku zaskoczyła wszystkich świetnymi rezultatami w skoku wzwyż. Łączy dwie, wydawałoby się bardzo odległe konkurencje: skok wzwyż i bieg na 600 m. Podczas Mistrzostw Makroregionu w Szczecinie zajęła drugie miejsce z wynikiem 1,55 m. W Mistrzostwach Polski młodziczek Olga Michalska uplasowała się na 13 pozycji z wynikiem 1,50 m.