MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu ostrowskiego. Kto wygrał w Twoim powiecie?

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu ostrowskiego
Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu ostrowskiego Karolina Misztal
Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2024. Jak rozłożyły się głosy mieszkańców powiatu ostrowskiego? Jakie wyniki uzyskali poszczególni kandydaci? Zobacz, kto otrzymał mandat do rady powiatu z okręgów 1, 2, 3, 4.

Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu ostrowskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4

Oto oficjalne wyniki wyborów do rady powiatu ostrowskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, które opublikowała PKW. Dowiedz się, jak głosowano w Twoim regionie. Poniżej publikujemy szczegółowe dane.

Wyniki wyborów do rady powiatu ostrowskiego z okręgu nr 1

  • KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:

    • PIEŃKOWSKI Bartłomiej Tomasz: pozycja 1 : 4,67% (3 232 głosów)
    • SUBDA Dorota: pozycja 2 : 4,67% (3 232 głosów)
    • CHOJNOWSKI Michał: pozycja 3 : 4,67% (3 232 głosów)
    • PIEŃKOS Mariusz: pozycja 4 : 4,67% (3 232 głosów)
    • GWARDIAK Agnieszka: pozycja 5 : 4,67% (3 232 głosów)
    • ANDRUSZKIEWICZ Jolanta: pozycja 6 : 4,67% (3 232 głosów)
    • KUKWA Joanna: pozycja 7 : 4,67% (3 232 głosów)
    • CHRUPEK Zbigniew: pozycja 8 : 4,67% (3 232 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:

    • JANUSZ Danuta: pozycja 1 : 1,43% (992 głosów)
    • MINASIEWICZ Renata: pozycja 2 : 1,43% (992 głosów)
    • NIENAŁTOWSKI Łukasz: pozycja 3 : 1,43% (992 głosów)
    • FELIGA Grzegorz: pozycja 4 : 1,43% (992 głosów)
    • ORŁOWSKI Zbigniew: pozycja 5 : 1,43% (992 głosów)
    • WIERZEJSKI Krzysztof: pozycja 6 : 1,43% (992 głosów)
    • HOFFMAN Janusz: pozycja 7 : 1,43% (992 głosów)
    • PĘDZICH-OŚCIŁOWSKA Ewa: pozycja 8 : 1,43% (992 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:

    • KRZYŻANOWSKI Władysław: pozycja 1 : 2,44% (1 688 głosów)
    • MORAWSKA Maria Bożena: pozycja 2 : 2,44% (1 688 głosów)
    • STEFAŃCZUK Hanna: pozycja 3 : 2,44% (1 688 głosów)
    • JASKO Justyna: pozycja 4 : 2,44% (1 688 głosów)
    • OLENDER Mariusz: pozycja 5 : 2,44% (1 688 głosów)
    • MAŁYSZKO Ewa: pozycja 6 : 2,44% (1 688 głosów)
    • KOZŁOWSKA Małgorzata: pozycja 7 : 2,44% (1 688 głosów)
    • ZADROGA Wiesław: pozycja 8 : 2,44% (1 688 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE OSTROWSKIE:

    • MORAWSKI Andrzej Jerzy: pozycja 1 : 0,61% (419 głosów)
    • KALUPA Agnieszka: pozycja 2 : 0,61% (419 głosów)
    • ROSTKOWSKI Paweł: pozycja 3 : 0,61% (419 głosów)
    • KALBARCZYK Karolina Natalia: pozycja 4 : 0,61% (419 głosów)
    • SZABŁOWSKI Karol: pozycja 5 : 0,61% (419 głosów)
    • KOTUSZEWSKA Małgorzata: pozycja 6 : 0,61% (419 głosów)
    • WIŚNIEWSKA Monika: pozycja 7 : 0,61% (419 głosów)
    • LISIŃSKI Władysław: pozycja 8 : 0,61% (419 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNA PRZYSZŁOŚĆ MIASTA:

    • GRALA Anna: pozycja 1 : 0,34% (235 głosów)
    • OKRASA Cezary: pozycja 2 : 0,34% (235 głosów)
    • PRUSACZYK Andrzej Marek: pozycja 3 : 0,34% (235 głosów)
    • MICHALIK Sylwia: pozycja 4 : 0,34% (235 głosów)
    • FONDERSKA Natalia: pozycja 5 : 0,34% (235 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WALDEMARA BRZOSTKA:

    • KOLATOR Marta: pozycja 1 : 1,08% (751 głosów)
    • SZYDŁO Grzegorz: pozycja 2 : 1,08% (751 głosów)
    • PRUSAK Joanna: pozycja 3 : 1,08% (751 głosów)
    • RUDZKA-WIŚNIEWSKA Joanna: pozycja 4 : 1,08% (751 głosów)
    • DUCKI Kazimierz: pozycja 5 : 1,08% (751 głosów)
    • JUTRZENKA Krzysztof: pozycja 6 : 1,08% (751 głosów)
    • ŁUCZKOWSKA Martyna: pozycja 7 : 1,08% (751 głosów)
    • ŁUPIŃSKI Piotr: pozycja 8 : 1,08% (751 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNI RAZEM:

    • SWACZYNA Rafał Krzysztof: pozycja 1 : 2,06% (1 424 głosów)
    • RAFEENKO Anna Małgorzata: pozycja 2 : 2,06% (1 424 głosów)
    • KWIATKOWSKI Mariusz: pozycja 3 : 2,06% (1 424 głosów)
    • WILCZEWSKI Dawid Henryk: pozycja 4 : 2,06% (1 424 głosów)
    • PLEWNICKA Ilona Agnieszka: pozycja 5 : 2,06% (1 424 głosów)
    • WILCZYŃSKA Aleksandra: pozycja 6 : 2,06% (1 424 głosów)
    • BRZOSTEK Marta: pozycja 7 : 2,06% (1 424 głosów)
    • SIKORA Andrzej: pozycja 8 : 2,06% (1 424 głosów)

Wyniki wyborów do rady powiatu ostrowskiego z okręgu nr 2

  • KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:

    • DREWNOWSKA Eliza: pozycja 1 : 9,31% (3 870 głosów)
    • RUTKOWSKI Michał: pozycja 2 : 9,31% (3 870 głosów)
    • SARNOWSKA Anna Maria: pozycja 3 : 9,31% (3 870 głosów)
    • KIEMPISTY Paweł: pozycja 4 : 9,31% (3 870 głosów)
    • ŻEBROWSKI Krzysztof: pozycja 5 : 9,31% (3 870 głosów)
    • PĘTKOWSKA Justyna: pozycja 6 : 9,31% (3 870 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:

    • ROSTKOWSKI Józef: pozycja 1 : 3,62% (1 506 głosów)
    • STANIASZKO Ewa: pozycja 2 : 3,62% (1 506 głosów)
    • KAMIŃSKI Karol: pozycja 3 : 3,62% (1 506 głosów)
    • WALKOWSKA Jolanta: pozycja 4 : 3,62% (1 506 głosów)
    • ZAWISTOWSKA Marta: pozycja 5 : 3,62% (1 506 głosów)
    • PERZYNA Michał: pozycja 6 : 3,62% (1 506 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:

    • KRZYŻANOWSKI Wojciech Eugeniusz: pozycja 1 : 0,9% (376 głosów)
    • FRĄCZYK Lidia: pozycja 2 : 0,9% (376 głosów)
    • NIENAŁTOWSKI Paweł: pozycja 3 : 0,9% (376 głosów)
    • ROSA Ewa: pozycja 4 : 0,9% (376 głosów)
    • JANKOWSKI Bogdan: pozycja 5 : 0,9% (376 głosów)
    • KOTOMSKA Iwona Edyta: pozycja 6 : 0,9% (376 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE OSTROWSKIE:

    • ŻOCHOWSKI Waldemar: pozycja 1 : 0,56% (233 głosów)
    • SZABŁOWSKA Dorota: pozycja 2 : 0,56% (233 głosów)
    • JAŹWIŃSKA Joanna: pozycja 3 : 0,56% (233 głosów)
    • DZIAK Wojciech Norbert: pozycja 4 : 0,56% (233 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNA PRZYSZŁOŚĆ MIASTA:

    • TYMIŃSKI Damian Wojciech: pozycja 1 : 0,11% (45 głosów)
    • OŚCIŁOWSKA Anna: pozycja 2 : 0,11% (45 głosów)
    • GNATOWSKI Marcin: pozycja 3 : 0,11% (45 głosów)
    • WALENTOWICZ Patrycja: pozycja 4 : 0,11% (45 głosów)
    • KAZANOWSKI Adam: pozycja 5 : 0,11% (45 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNI RAZEM:

    • GRABOWSKI Andrzej: pozycja 1 : 2,37% (985 głosów)
    • BIAŁY Andrzej: pozycja 2 : 2,37% (985 głosów)
    • WESOŁKOWSKI Krzysztof: pozycja 3 : 2,37% (985 głosów)
    • LIPSKA Katarzyna: pozycja 4 : 2,37% (985 głosów)
    • TYMIŃSKA Joanna: pozycja 5 : 2,37% (985 głosów)
    • ROSTKOWSKA Katarzyna: pozycja 6 : 2,37% (985 głosów)

Wyniki wyborów do rady powiatu ostrowskiego z okręgu nr 3

  • KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:

    • MALICKI Roman: pozycja 1 : 5,14% (4 044 głosów)
    • GUMKOWSKA Krystyna: pozycja 2 : 5,14% (4 044 głosów)
    • NAREWSKI Kamil: pozycja 3 : 5,14% (4 044 głosów)
    • SUCHCICKA Ewa: pozycja 4 : 5,14% (4 044 głosów)
    • POLAK Jarosław: pozycja 5 : 5,14% (4 044 głosów)
    • KACPRZAK Marian: pozycja 6 : 5,14% (4 044 głosów)
    • BAUER Jolanta: pozycja 7 : 5,14% (4 044 głosów)
    • LITWA Radosław: pozycja 8 : 5,14% (4 044 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:

    • NADRATOWSKI Grzegorz Zbigniew: pozycja 1 : 1,82% (1 429 głosów)
    • MŁYNARCZUK Ewa: pozycja 2 : 1,82% (1 429 głosów)
    • MORAWSKI Mateusz: pozycja 3 : 1,82% (1 429 głosów)
    • PASZKO Urszula: pozycja 4 : 1,82% (1 429 głosów)
    • ŁUKASZEWSKI Karol: pozycja 5 : 1,82% (1 429 głosów)
    • ŁOZICKA Aleksandra: pozycja 6 : 1,82% (1 429 głosów)
    • MURAWSKI Michał: pozycja 7 : 1,82% (1 429 głosów)
    • KESLER-ZAJĄCZKOWSKA Justyna: pozycja 8 : 1,82% (1 429 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:

    • ZALEWSKA Anna Aldona: pozycja 1 : 1,12% (883 głosów)
    • WARCHOŁ Andrzej: pozycja 2 : 1,12% (883 głosów)
    • BAKUŁA Anna Józefa: pozycja 3 : 1,12% (883 głosów)
    • BYTOF Jacek: pozycja 4 : 1,12% (883 głosów)
    • ŁUKASZEK Grażyna: pozycja 5 : 1,12% (883 głosów)
    • KUBEL Lech Bogusław: pozycja 6 : 1,12% (883 głosów)
    • ZAWADZKI Andrzej Antoni: pozycja 7 : 1,12% (883 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE OSTROWSKIE:

    • SZWECH Roman: pozycja 1 : 0,28% (223 głosów)
    • JAWOROWSKI Andrzej: pozycja 2 : 0,28% (223 głosów)
    • RELUGA Natalia: pozycja 3 : 0,28% (223 głosów)
    • NAGÓRKA Emilia: pozycja 4 : 0,28% (223 głosów)
    • ORŁOWSKI Dominik Bartosz: pozycja 5 : 0,28% (223 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNA PRZYSZŁOŚĆ MIASTA:

    • GRABOWSKI Dariusz: pozycja 1 : 0,37% (292 głosów)
    • KURAK Magdalena: pozycja 2 : 0,37% (292 głosów)
    • BONCZYK Janusz: pozycja 3 : 0,37% (292 głosów)
    • ŻYŁOWSKA Katarzyna: pozycja 4 : 0,37% (292 głosów)
    • SZCZAPA Julia: pozycja 5 : 0,37% (292 głosów)
    • NIEDŹWIEDZKI Krzysztof: pozycja 6 : 0,37% (292 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WALDEMARA BRZOSTKA:

    • ZAWŁOCKA Justyna: pozycja 1 : 1,71% (1 341 głosów)
    • WÓJCICKA Agnieszka: pozycja 2 : 1,71% (1 341 głosów)
    • STACHACZ Jacek: pozycja 3 : 1,71% (1 341 głosów)
    • BORAWSKA Dorota: pozycja 4 : 1,71% (1 341 głosów)
    • SOCIK Mateusz: pozycja 5 : 1,71% (1 341 głosów)
    • KACZMARCZYK Marek: pozycja 6 : 1,71% (1 341 głosów)
    • SZCZAPA Magdalena: pozycja 7 : 1,71% (1 341 głosów)
    • MIKOŁAJCZYK Jerzy: pozycja 8 : 1,71% (1 341 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNI RAZEM:

    • KAMIŃSKA Marta: pozycja 1 : 2,4% (1 884 głosów)
    • PISKOWSKI Piotr: pozycja 2 : 2,4% (1 884 głosów)
    • SKALIK Andrzej: pozycja 3 : 2,4% (1 884 głosów)
    • WUJEK Bogumiła Maria: pozycja 4 : 2,4% (1 884 głosów)
    • WYBRANIAK Dariusz: pozycja 5 : 2,4% (1 884 głosów)
    • KULESZA Krystyna: pozycja 6 : 2,4% (1 884 głosów)
    • MŁYNARCZYK Barbara: pozycja 7 : 2,4% (1 884 głosów)
    • TYSZKA Sławomir: pozycja 8 : 2,4% (1 884 głosów)

Wyniki wyborów do rady powiatu ostrowskiego z okręgu nr 4

  • KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:

    • ROSTKOWSKI Stefan Kazimierz: pozycja 1 : 7,93% (2 004 głosów)
    • GAŚ Agnieszka: pozycja 2 : 7,93% (2 004 głosów)
    • OŁDAKOWSKA Aldona: pozycja 3 : 7,93% (2 004 głosów)
    • WUJEK Adam: pozycja 4 : 7,93% (2 004 głosów)
    • KUZIAK Marek Wojciech: pozycja 5 : 7,93% (2 004 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:

    • ZAWISTOWSKI Marcin: pozycja 1 : 4,69% (1 185 głosów)
    • SOBIESKA Katarzyna: pozycja 2 : 4,69% (1 185 głosów)
    • PRZESMYCKI Adam Michał: pozycja 3 : 4,69% (1 185 głosów)
    • SIKORA Violetta Maria: pozycja 4 : 4,69% (1 185 głosów)
    • ROSTKOWSKI Grzegorz Stanisław: pozycja 5 : 4,69% (1 185 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:

    • PODBIELSKA Katarzyna Elżbieta: pozycja 1 : 1,45% (367 głosów)
    • GRACZYK Robert: pozycja 2 : 1,45% (367 głosów)
    • PAWLAK Edyta: pozycja 3 : 1,45% (367 głosów)
    • SOBIESKI Jan: pozycja 4 : 1,45% (367 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WALDEMARA BRZOSTKA:

    • SIWEK Daniel: pozycja 1 : 2,74% (693 głosów)
    • KUCHAREK Andrzej: pozycja 2 : 2,74% (693 głosów)
    • PIECHOWICZ Wioletta Monika: pozycja 3 : 2,74% (693 głosów)
    • BOROWY Sebastian: pozycja 4 : 2,74% (693 głosów)
    • ŚLIZ Monika: pozycja 5 : 2,74% (693 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNI RAZEM:

    • SZYMANIK Ewa: pozycja 1 : 3,48% (879 głosów)
    • KARPIEJ Łukasz Piotr: pozycja 2 : 3,48% (879 głosów)
    • KALBARCZYK Klaudia: pozycja 3 : 3,48% (879 głosów)
    • OPIŁOWSKI Hubert: pozycja 4 : 3,48% (879 głosów)
    • LEONIAK Robert Marek: pozycja 5 : 3,48% (879 głosów)

Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.

Może Cię zainteresować

W jaki sposób wybierani są radni powiatu?

W wyborach do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybiera się od 3 do 10 radnych. Okręgiem wyborczym jest jedna gmina.
W powiatach ustala się okręgi wielomandatowe. Głosy przelicza się za pomocą specjalnej metody polegającej na tym, że zbiera się wyniki poszczególnych komitetów, a następnie dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, który uzyska pierwszy najwyższy wynik dostaje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik – drugi mandat itd.
W podziale głosów biorą udział tylko te komitety, które zdobyły powyżej 5 proc. głosów.

Może Cię zainteresować

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Paliwo na stacjach będzie tańsze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na ostrow.naszemiasto.pl Nasze Miasto