Bartosz Grabowski Indywidualnym Mistrzem Świata Juniorów!!!

BIN
Grabowski Mistrzem Świata Juniorów!!!
Bartosz Grabowski Indywidualnym Mistrzem Świata Juniorów!!! Ostrowianin Bartosz Grabowski w dalekiej Australii wywalczył złoty medal Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Reprezentant Wirażu nie dał żadnych szans rywalom. Zdobył 18 punktów

Ostrowianin Bartosz Grabowski w dalekiej Australii wywalczył złoty medal Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Reprezentant Wirażu nie dał żadnych szans rywalom. Zdobył 18 punktów i mógł cieszyć się z mistrzowskiego tytułu. Ale to nie koniec dobrych wiadomości. Bartek Grabowski wystartował także w rywalizacji drużynowej juniorów i razem z kolegami także sięgnął po mistrzowski tytuł. Polska drużyna zdobyła 53 punkty , drugie miejsce zajęła Anglia z 48 punktami, a trzecie Australia z 36 punktami. W reprezentacji Polski obok ostrowianina wystartowali także: Michał Sassek, Łukasz Marchlewski, Adam Bożejewski i Arkadiusz Szymański. A trzeba pamiętać, że 17-latek z Ostrowa już wcześniej wywalczył w Australii złoty krążek w jeździe parami.

Natomiast w finale mistrzostw świata seniorów szóste miejsce zajął inny reprezentant Wirażu Ostrów, Marcin Kołata. Natomiast wśród seniorów Bartek Grabowski został sklasyfikowany na siódmej pozycji. Natomiast w rywalizacji drużynowej seniorów barw Polski broniło dwóch zawodników Wirażu - Marcin Kołata i Bartosz Grabowski. Ostatecznie reprezentacja Polski zakończyła rywalizację na pierwszym miejscu i ostrowianie mogli cieszyć się z kolejnego złotego medalu. Marcin Kołata zdobył 10 punktów, a Bartek Grabowski 7 punktów.

Dorobek medalowy dwóch ostrowian startujących w Australii jest imponujący. Bartosz Grabowski zdobył cztery złote medale – jeden indywidualnie, dwa w drużynie i jeden w parach. Marcin Kołata ukończył mistrzostwa z jednym tytułem mistrzowskim w drużynie seniorów.

Dołącz do naszej społeczności na Facebooku! Bartosz Grabowski Indywidualnym Mistrzem Świata Juniorów!!!