BM Slam Stal przegrała pierwszy mecz w Kaliszu. Anwil pokazał miejsce w szeregu [ZDJĘCIA]

ŁB/AND
Anwil Włocławek - jeden z faworytów do tytułu mistrzowskiego - pokazał beniaminkowi Tauron Basket Ligi miejsce w szeregu. Bez najmniejszych problemów wygrał w kaliskiej Arenie, gdzie drużyna BM Slam Stali Ostrów rozgrywa mecze jako gospodarz. Włocławianie pokonali miejscowych 85:61 i był to ich drugi triumf w nowym sezonie.

- Oglądaliśmy mecz Anwilu przeciwko Rosie i to tylko utwierdziło nas w przekonaniu, że jeśli chcemy ich pokonać, musimy ograniczyć poczynania Chamberlaina Oguchiego i Davida Jelinka - mówił trener Stali Zoran Sretenović przed niedzielnym meczem.

Sztuka ta okazała się zbyt trudna, bowiem snajperzy gości radzili sobie pod koszami rewelacyjnie. Pierwszy z nich zdobył 25 punktów, a drugi dorzucił 15 "oczek".

Ostrowianie nawiązali walkę dopiero po przerwie: trzecią kwartę zremisowali, a czwartą przegrali jedynie dwoma punktami, ale po pierwszej połowie mieli 22 "oczka" do odrobienia i wiadomo było, że o zbliżenie się do rywali będzie piekielnie trudno.

Na nic zdała się dobra gra Darriusa Garretta. Amerykanin zdobył 21 "oczek", ale w zdobywaniu punktów nie pomagali koledzy z zespołu.

- Anwil wygrał to spotkanie w pierwszej połowie. Nam zabrakło koncentracji w obronie. Musimy nad tym popracować. O tej porażce jak najszybciej trzeba zapomnieć. - mówi Zoran Sretenović, trener Stali. - Chcę podziękować kibicom, którzy pojawili się na hali i nas wspierali.

Kibice, zarówno ci z Ostrowa, jak i Kalisza, wychodzili z hali Arena w niezbyt dobrych nastrojach. Nie tak miał wszak wyglądać debiut ekstraklasowej drużyny z Ostrowa u siebie. Wielu fanów narzekało też na organizatorów.
Część z kibiców pojawiła się na trybunach dopiero pod koniec pierwszej połowy. Dwie kasy nie dawały rady obsługiwać osób, które zjawiły się pod obiektem na pół godziny przed rozpoczęciem spotkania. Dlatego musiały one sterczeć w długiej kolejce nawet przez kilkadziesiąt minut.

Mecz w sumie obejrzało ok. 2,5 tysiąca widzów.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Anwil Włocławek 61:85 (15:20, 13:30, 16:16, 17:19)

BM Slam Stal: Garrett 21, Sroka 14, Millage 9, Delaney 7, Ochońko 5, Suliński 4, Kaczmarczyk 1, Pisarczyk 0, Mroczek-Truskowski 0, Zębski 0.

Anwil: Oguchi 25, Jelinek 15, Tomaszek 12, Dmitriew 11, Łączyński 8, Stelmach 8, Kukiełka 4, Skibniewski 2, Looby 0.