18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Druga porażka ostrowskich koszykarek z AZS-em. AZS Poznań - Ostrovia 71:65

Koszykarki Ostrovii przegrały drugi mecz z AZS Poznań 65:71 i tym samym zakończyły sezon na czwartym miejscu. Przed rozpoczęciem rozgrywek nikt w Ostrowie nie liczył, że podopieczne Kaspra Smektały zaprezentują się tak dobrze i będą w play off walczyć o awans do ekstraklasy

Mecz w Poznaniu początkowo układał się po myśli ostrowianek, które po pierwszej kwarcie prowadziły 16:12. Jeszce w drugiej odsłonie zawodniczki z Ostrowa dotrzymywały kroku rywalkom. Jednak w trzeciej kwarcie gospodynie zagrały bardzo twardo w obronie i wypracowały sobie w 30 minucie aż 14 punktów przewagi.
- Przegraliśmy tę rywalizację, ale i tak caly sezon trzeba uznać za bardzo udany - mówi Włodzimierz Szymanowski, prezes Ostrovii. - Przypomnę, że naszym celem była walka o utrzymanie w pierwszej lidze a nie awans do ekstraklasy. A tymczasem byliśmy dosłownie o krok od awansu.

INEA AZS Poznań - Ostrovia 71:65 (12:16, 25:18, 24:13, 10:18)

AZS: Durak 16, Adamowicz 12, Skowronek 11, Woźniak 11, Marciniak 10, Telenga 5, Koperwas 4, Skoczylas 2, Idziorek 0, Ratajczak 0, Lewińska 0, Wiśniewska 0.

Ostrovia: Mielczarek 17, Parysek 14, Cebulska 12, Krygowska 8, Czaska 5, Misiek 5, Pawlak 4, Łuczak 0, Skupińska 0, Kaczmarek 0.