MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

FAMOT Pleszew przestaje istnieć! Stawiają na globalną markę DMG MORI Company! Co to oznacza dla partnerów i pracowników?

Piotr Fehler
Piotr Fehler
FAMOT Pleszew przestaje istnieć! Stawiają na globalną markę DMG MORI Company! Co to oznacza dla partnerów i pracowników?
FAMOT Pleszew przestaje istnieć! Stawiają na globalną markę DMG MORI Company! Co to oznacza dla partnerów i pracowników? DMG MORI/Piotr Fehler
FAMOT Pleszew przestaje istnieć, ale tylko z nazwy. Grupa DMG MORI robi kolejny krok w kierunku stworzenia „Global One Company” i wzmocnienia tożsamości marki. Wszystkie zakłady produkcyjne wchodzące w skład Grupy, będą działać pod nazwą DMG MORI. Pleszew pożegnał się z nazwą FAMOT już 10 kwietnia

FAMOT Pleszew zamienia się w DMG MORI

Początki FAMOT Pleszew sięgają 1877 roku. Dziś firma należy do spółki DMG MORI i jest największy producent obrabiarek w Polsce i Europie Środkowej. Nadszedł jednak czas, aby pożegnać się z nazwą FAMOT, którą pleszewianie darzą olbrzymim sentymentem.

- Grupa DMG MORI robi kolejny krok w kierunku stworzenia „Global One Company” i wzmocnienia tożsamości marki. Wszystkie zakłady produkcyjne wchodzące w skład Grupy, będą działać pod nazwą DMG MORI. W związku z tym informujemy, iż z dniem 10 kwietnia 2024 roku zmianie uległa nazwa naszej spółki z dotychczasowej: FAMOT Pleszew Sp. z o.o. na DMG MORI Poland Sp. z o.o. - informują we wspólnym piśmie Prezes Zarządu Mariusz Derbich oraz Izabela Spiżak, Członek Zarządu.

Przekształcenie nazwy z FAMOT Pleszew na DMG MORI nie powoduje żadnych zmian dla pracowników czy podmiotów współpracujących z DMG MORI w Pleszewie.

- Zapewniamy, że zmiana nazwy nie wpływa na żadne inne aspekty działalności firmy, a nasze zaangażowanie w życie lokalnej społeczności pozostanie niezmienne. Jesteśmy dumni, że możemy kontynuować tradycję polegającą na budowaniu silnych relacji z mieszkańcami i wspieraniu lokalnych inicjatyw - podkreśla Piotr Szmil z DMG MORI.

Obecność DMG MORI w Pleszewie to nie tylko działalność biznesowa, ale także aktywny udział w życiu społecznym i kulturalnym regionu.

Historia FAMOT Pleszew

Zakład produkcyjny FAMOT od początku słynął z wysokich standardów technicznych i dynamicznego rozwoju. Dlatego już na początku lat 20. XX wieku FAMOT stał się uznanym i cenionym producentem narzędzi do obróbki drewna. Od lat 60. FAMOT zajmował się konstruowaniem i kompletną produkcją wysokiej jakości tokarek dla przemysłu obróbki metalu. Niezawodne i precyzyjne tokarki firmy FAMOT spełniały wysokie wymagania klientów z całego świata.

- Dziś fabryka w Pleszewie to prężnie rozwijający się zakład, dostarczający tokarki CLX, frezarki pionowe CMX V, frezarki uniwersalne CMX U oraz innowacyjne systemy automatyzacji – system transportu palet PH 150 i ładowarki bramowe GX 6. Dysponując obiektami o całkowitej powierzchni ponad 53 000 m2 oraz zintegrowanymi rozwiązaniami cyfrowymi FAMOT jest jednym z największych i najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych w Grupie - podkreślają przedstawiciele DMG MORI.

Obecnie DMG MORI w Pleszewie zatrudnia około 800 pracowników i jest strategicznym dostawcą komponentów dla innych fabryk Grupy DMG MORI.

- Ponad 140 lat doświadczenia ma ogromne znaczenie dla kolejnych pokoleń rodzin, które w przeszłości pracowały dla FAMOT i nadal pracują dla DMG MORI. Wielu pracowników szkoliło się tutaj i pozostało w firmie. W ten sposób można rzetelnie przekazać specjalistyczną wiedzę. Wykwalifikowani pracownicy i inżynierowie to klucz do sukcesu firmy FAMOT. To wielki atut, który pozwolił firmie FAMOT stać się największym producentem obrabiarek w Europie Środkowej - podkreślają przedstawiciele DMG MORI w Pleszewie.

Polub nas na FB

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Pleszew i Pleszewskie Towarzystwo Lekarskie zagrał dla mieszkańców Strefy Gazy. Mieszkańcy pokazali ogromne serce i hojność

Pleszew i Pleszewskie Towarzystwo Lekarskie zagrali dla mies...

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Pleszewie obchodzi wielki jubileusz! Tu, od 60 lat „szkołę tworzą ludzie…”

Tu od 60 lat „szkołę tworzą ludzie…” Pleszewska Trójka obcho...

W niedzielę, 7 kwietnia 2024 roku, burmistrzowi Arkadiuszowi Ptakowi poparcia udzieliło ponad 83% głosujących

Wybory 2024 w mieście i gminie Pleszew. Ptak na „tak”? Ilu m...

Wybory 2024. W gminie Gołuchów o tym, kto zostanie wójtem ro...

Wybory 2024 w gminie Gizałki. Ilona Swędrowska czy Robert Ło...

Magdalena Marciniak pokonała Annę Kruk-Wróblewską 147 głosami

Wybory 2024. Wyniki wyborów w gminie Chocz. Kto burmistrzem?...

Wybory 2024. Tomasz Patera, Jarosław Pietrzak czy Artur Wiec...

7 kwietnia w wyborach samorządowych wójtowi Sławomirowi Spychajowi poparcia udzieliło niemal 75% głosujących

Wybory 2024. Wyniki wyborów w gminie Czermin. Wójt uzyskał p...

od 7 lat
Wideo

Znaleziono ślady ptasiej grypy w Teksasie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na ostrow.naszemiasto.pl Nasze Miasto