Jeszcze poczekamy na awans. Ostrovia Ostrów - Unia Solec Kujawski 0:0 [ZDJĘCIA]

Wszyscy czekaliśmy na zwycięstwo Ostrovii w dzisiejszym meczu z Unią Solec Kujawski. Wygrana miała dać naszemu zespołowi upragniony awans do II ligi. Niestety przyjdzie nam jeszcze poczekać na promocję do grona drugoligowców. Miejmy nadzieję, że tylko tydzień. Ostrovia Ostrów zremisowała z Unią 0:0

Od początku wiadomo było, że piłkarze z Solca nie odpuszczą, bo mają nóż na gardle. Ich sytuacja w tabeli jest niezbyt wesoła, więc do Ostrowa przyjechali w bojowych nastrojach. Gracze Unii postawili twarde warunki i mecz od pierwszych minut nie układał się dobrze dla ostrowian.

Goście bardzo dobrze bronili, umiejętnie zagęszczali środek boiska i nie pozwalali też przeprowadzać szybkich akcji skrzydłami. Z naszej strony, w pierwszej połowie, dobrze grali Dariusz Reyer i Bartosz Szepeta, który raz po raz kąsał rywali prawą stroną.

Jeszcze przed przerwą na bramkę gości ładnie strzelał Stawiński, ale nie udało się zdobyć bramki.

Po zmianie stron nasi piłkarze byli bardziej zmotywowani, próbowali częściej atakować, zmuszali rywali do obrony i przesuwania się pod swoją bramkę. W tej części meczu było bardzo dużo stałych fragmentów, których żadna ze stron nie wykorzystała.

Pod koniec meczu zaciekle atakująca Ostrovia mogła stracić bramkę, bo kilkukrotnie z kontrą wychodzili goście, ale na posterunku świetnie był Dominik Sadowski.

Ostatnie minuty upłynęły pod znakiem gry na czas zawodników Unii i niezbyt dobrego sędziowania. Kilkanaście minut przed końcem spotkania sędzia, Łukasz Araszkiewicz, podyktował rzut sędziowski, po zderzeniu się z sobą dwóch graczy z soleckiego klubu.

Największy rywal biało-czerwonych w walce o awans, Sokół Kleczew, zwyciężył w Środzie Wielkopolskiej z tamtejszą Polonią 3:0. Bramki zdobyli Jakub Antosik ('45), Łukasz Urban ('68) i Kamil Krzyżanowski ('89 karny). Tym samym sytuacja Ostrovii mocno się skomplikowała. Za tydzień w Lesznie, w meczu z Polonią, ostrowianie muszą wygrać, aby awansować do II ligi.

Ostrovia 1909 Ostrów - Unia Solec Kujawski 0:0
Ostrovia 1909: Sadowski - Krawczyk, Czech, Reyer, Błaszczyk, Wojciechowski, Molka, Izydorski (56' Izydorski), Szepeta (65' Szepeta), Gościniak, Stawiński (56' Kempiński).