Mariusz Kurzajczyk
Julia Maik zdobyła w Lublinie srebrny medal
Julia Maik zdobyła w Lublinie srebrny medal Wojciech Szubartowski
W Lublinie odbyły się Główne Mistrzostwa Polski seniorów i młodzieżowców w pływaniu. Już w pierwszym dniu na podium stanęła zawodniczka KKS Włókniarz 1925 Kalisz Julia Maik, która była druga w wyścigu na 100 m stylem motylkowym.

Julia Maik zdobyła srebro mistrzostw Polski w pływaniu i awansowała na mistrzostwa Europy!

Najlepszy start podczas Głównych Mistrzostw Polski seniorów i młodzieżowców na 50-metrowej pływalni Aqua Lublin Julia Maik zaliczyła w rywalizacji 100 m motylkiem. W eliminacjach była druga z czasem 1:00,39, a w finale wynik 59,32 s przyniósł jej rekord życiowy, srebrny medal mistrzostw Polski seniorek i złoty w kategorii młodzieżowców.

Dodatkowo kaliszanka uzyskała kwalifikację na Mistrzostwa Europy, które od 12 sierpnia odbywać się będą w Rzymie. Dodajmy, że złoto wywalczyła Paulina Peda (AZS AWF Katowice) z czasem 58,97 s.

Tego samego dnia zawodniczka KKS Włókniarz 1925 Kalisz zajęła szóste miejsce w finale 50 m stylem dowolnym i jednocześnie trzecie w kategorii młodzieżowej z czasem 25,82. Srebro zdobył kaliszanka startująca w barwach Juvrenii Wrocław Alicja Tchórz (25,57).

W kolejnym wyścigu na 50 m stylem motylkowym Julia Maik była czwarta (26,85 s), a najszybsza była Anna Dowgiert z Warty Poznań (26,25). Jednocześnie podopieczna trenera Dominika Grudzińskiego zdobyła brązowy medal w kategorii młodzieżowców.

Niestety, nie wyszedł Julii Maik start na dystansie 100 m dowolnym, na którym w grudniu ubr. zdobyła złoto zimowych mistrzostw Polski. Zawodniczka KKS Włókniarz Kalisz została zdyskwalifikowana w eliminacjach za start przed sygnałem sędziego. Szkoda, bo złoto wywalczyła Aleksandra Polańska (UKS GOS Raszyn), z którą w grudniu kaliszanka wygrała.