Kaliszanka zdobyła srebrny medal mistrzostw Europy w wioślarstwie! ZDJĘCIA

Mariusz Kurzajczyk
W miniony weekend we francuskim Brive-la Gaillarde odbyły się Mistrzostwa Europy w wioślarstwie U19. W rywalizacji najlepszych juniorów kontynentu znakomicie spisała się czwórka podwójna juniorek z Joanną Bajerską z KTW Kalisz, która zdobyła srebrny medal!

W sobotę, 20 maja 2023 r. we francuskim Brive-la Gaillarde ruszyły Mistrzostwa Europy w wioślarstwie U19. Polska czwórka podwójna juniorek w składzie: Kinga Kusiowska (AZS Szczecin), Emila Szczęch (AZS AWF Kraków), Joanna Bajerska (KTW Kalisz) i Barbara Stępień (AZS AWF Kraków) w eliminacjach zajęła drugie miejsce dwie sekundy za Rumunkami i awansowała do finału A.

W niedzielę, w walce o medale Polki do końca walczyły o złoto, ostatecznie dopływając do mety sekundę za osadą z Włoch. Polski uzyskały czas 06:43,87, tracąc do Włoszek sekundę (06:42,86). Brąz wywalczyły Czeszki (06:45,16).

Na pięknie położonym francuskim torze rywalizowała także dwójka KTW Kalisz Mateusz Bielak i Bartosz Kliber. W sobotnich eliminacjach kaliszanie zajęli piąte miejsce i walcząc o awans do finału musieli szukać szczęście w repasażach. Tu finiszowali na czwartej pozycji z najlepszym swoim czasem w historii 6:58,26. Ostatecznie w finale B zajęli trzecią pozycję, a w całym mistrzostwach dziewiątą.