Katarzyna Pawłowska wicemistrzynią świata

AFP
Katarzyna Pawłowska została wicemistrzynią świata w kolarstwie torowym w scratchu. Pochodząca z Przygodzic zawodniczka wywalczyła medal w kolumbijskim mieście Cali. Dziś może sięgnąć po kolejny medal.

Katarzyna Pawłowska została wicemistrzynią świata w kolarstwie torowym w scratchu. Dla pochodzącej z Przygodzic zawodniczki jest to trzeci medal światowego czempionatu w tej konkurencji, po dwóch złotych zdobytych w poprzednich dwóch sezonach.

Zawodniczki w scratchu rywalizowały na dystansie 10 kilometrów (40 okrążeń). Ostra rywalizacja rozpoczęła się na półmetku tego dystansu. Ucieczkę rozpoczęła Belgijka Kelly Druyts, która ostatecznie wjechała na metą samotnie. Kilka sekund po niej metę przekroczył peleton, na którego czele znajdowała się Pawłowska. Brąz wywalczyła Rosjanka Jewgienija Romanjuta.

Polka może jeszcze powiększyć swój dorobek medalowy, gdyż ma przed sobą dwie konkurencje - wyścig drużynowy na dochodzenie oraz omnium. Pierwszy z tych wyścigów odbędzie się dziś w nocy (czasu polskiego).

W mistrzostwach, po raz pierwszy w XXI wieku organizowanych w Ameryce Południowej, startuje 347 zawodników z 34 krajów.