KKS Kalisz tylko zremisował ze Stomilem, bo zabrakło odrobiny szczęścia i...

Mariusz Kurzajczyk
Już w piątek, 31 marca 2023 roku KKS Kalisz rozegrał kolejny mecz ligowy. Na własnym boisku podopieczni trenera Bartosza Tarchulskiego zremisowali 2:2 ze Stomilem Olsztyn, który jest niepokonany od pół roku! A trzy punkty były bardzo blisko, tyle że zabrakło szczęścia i... łaskawego oka sędziów.

KKS-iacy tradycyjnie rozpoczęli mecz od wysokiego pressingu i nieustannych ataków na bramkę rywali. W 9. minucie ładnie uderzył Kasjan Lipkowski, ale na miejscu był Jakub Mądrzyk. Piłkę przechwycił jednak Nestor Gordillo, który został sfaulowany, gdy... wybiegał z pola karnego. Międzynarodowy sędzia Tomasz Musiał pokazał na 11. metr, a rzut karny bezbłędnie wykorzystał sam poszkodowany.

10 minut potem kaliszanie wycofali piłkę do Macieja Krakowiaka, który, próbując ją wybić, trafił w podeszwę buta Karola Żwira. Gdy wydawało się, że arbiter odgwiżdże "nakładkę" olsztynianina, Musiał pokazał jedenastkę dla gości. Krakowiak rzucił się we właściwy róg, ale strzał Piotra Kurbiela był za silny.

Po przerwie miejscowi atakowali, a na bramkę gości bezskutecznie strzelali Michał Borecki i Piotr Giel. Tymczasem po kontrze olsztynian i dograniu w pole karne, Mateusz Gawlik przeciął lot piłki, ale tak pechowo, że umieścił ją w bramce KKS-u. Miejscowi się nie załamali cierpliwie atakowali i wreszcie po akcji Gordillo piłka trafiła do Mateusza Wysokińskiego, który z 15 metrów uderzył pod poprzeczkę.

Kaliszanie mogli to spotkanie wygrać, ale na przeszkodzie stanęły chorągiewka i gwizdek sędziego. Najpierw dobrze rozwijającą się akcję przerwał sędzia asystent, który podniósł chorągiewkę wskazując pozycję spaloną Giela. Tyle że piłka była kierowana do Gordillo, a Giel nie absorbował żadnego z zawodników Stomilu. Za drugim razem Filip Szabaciuk wyraźnie popchnął w polu karnym Jakuba Wilczyńskiego, powodując jego upadek, ale ten incydent jakoś uszedł uwadze sędziego.

W sumie remis ze wskazaniem na kaliszan, ale marna to pociecha, bo w przypadku zwycięstwa można było oderwać się od większości walczących o awans do I ligi rywali, którzy w tej kolejce potracili punkty. Poza najgroźniejszymi rywalami - Zniczem Pruszków oraz... Motorem Lublin, który cierpliwie odrabia straty. Obie te ekipy zdobyły w tym roku 15 punktów, gdy tymczasem KKS tylko 8, mając jednak do rozegrania zaległy mecz.

KKS Kalisz – Stomil Olsztyn 2:2 (1:1)

1:0 Néstor Gordillo 10, karny, 1:1 Piotr Kurbiel 20, karny 1:2 Mateusz Gawlik 73, samobójcza, 2:2 Mateusz Wysokiński 79.
KKS Kalisz: Maciej Krakowiak – Jakub Głaz (64. Bartłomiej Putno), Wiktor Smoliński, Mateusz Gawlik, Filip Kendzia (77. Bartosz Gęsior), Kasjan Lipkowski (72. Daniel Kamiński) – Nikodem Zawistowski (78. Jakub Wilczyński), Michał Borecki, Mateusz Wysokiński, Néstor Gordillo – Piotr Giel.
Stomil: Jakub Mądrzyk – Filip Szabaciuk, Igor Kośmicki, Hubert Sadowski, Bartosz Waleńcik, Michał Karlikowski (56. Dawid Kalisz) – Hubert Krawczun, Marcin Stromecki (46. Maciej Spychała), Shun Shibata, Karol Żwir (89. Kacper Kondracki) – Piotr Kurbiel (67. Werick Caetano).
Żółte kartki: Krakowiak, Gawlik, Gordillo (KKS) i Shibata, Szabaciuk (Stomil).