KKS Kalisz zagrał sparing z Radunią Stężyca. W kaliskiej ekipie nowa twarz

Mariusz Kurzajczyk
Radunia Stężyca
W sobotę, 27 stycznia 2024 roku KKS Kalisz zagrał drugi tej zimy mecz sparingowy. Podopieczni trenera Pawła Ozgi przegrali 2:3 z Radunią Stężyca.

Mecz Radunia Stężyca - KKS Kalisz został rozegrany na boisku "Na Skarpie” (pod balonem) w Toruniu. Kaliszanie przegrywali już od 5. minuty, po stracie piłki w środku boiska i indywidualnej akcji testowanego w Raduni napastnika. Tym niemniej to kaliszanie mieli przewagę i przez większość pierwszej połowy spotkania zamykali stężyczan na ich połowie.

- Szczerze mówiąc, nie przypominam sobie jakiejś obrony naszych bramkarzy po ciekawych akcjach Raduni - mówi Eryk Woźniak, kierownik drużyny w KKS-ie.

Niewiele zmieniło się po przerwie, poza tym że Radunia zdobyła kolejne dwa gole - obydwa po szybkich kontratakach. KKS-iacy cały czas walczyli o zdobycie bramki i dwa razy ta sztuka im się udała za sprawą Filipa Szewczyka, który trafiał z pola karnego. Za pierwszym razem asystę zaliczył Bartłomiej Putno, a za drugim Wojciech Maroszek.

W końcówce kaliszanie dążyli do wyrównania ale się nie udało. W całym meczu okazji bramkowych mieli więcej. Bartosz Kieliba minimalnie chybił główkując po rzucie różnym minimalnie. Dwa strzały Bartłomiej Putno ładnie obronił bramkarz Raduni.

W KKS-ie warto odnotować debiut wypożyczonego z Arki Gdynia pomocnika Michała Bednarskiego oraz fakt, że jak dotąd w 2024 roku gole dla KKS-u strzela tylko Szewczyk. Na razie trafił trzy razy.

Radunia Stężyca - KKS 1925 Kalisz 3:2 (1:0)

1:0 zawodnik testowany II 5, 2:0 Jakub Kwiatkowski 57, 3:0 zawodnik testowany II, 3:1 Filip Szewczyk 79, 3:2 Filip Szewczyk 87.
Radunia Stężyca: Kacper Tułowiecki (46 Adrian Odyjewski) - Hubert Zwoźny, Łukasz Bogusławski, zawodnik testowany I, Jonatan Straus - Jakub Kwiatkowski, Bartłomiej Kasprzak (70 Paweł Czajkowski), Paweł Czajkowski (46 Danu Spătaru), Wojciech Łuczak (46 Bartosz Bartkowiak), zawodnik testowany II - Mateusz Kuzimski (46 Michał Biskup).
KKS 1925 Kalisz: 36. Marcin Furtak - 5. Jakub Staszak, 35. Bartosz Kieliba, 42. Wiktor Smoliński (71. 26. Marcel Owczarek), 23. Maciej Białczyk (61. 17. Jakub Głaz) - 24. Mateusz Wysokiński (23. 8. Oskar Kalenik), - 77. Mateusz Żebrowski (46. 16. Bartłomiej Putno), 10. Néstor Gordillo (61. 38. Wojciech Karasiewicz),15. Wiktor Staszak (46. 11. Michał Bednarski), 22. Wojciech Maroszek, - 9. Hubert Sobol (46. 19. Filip Szewczyk).

Studniówka III LO. Tak 100 dni przed maturą bawił się Kopernik!

Studniówka Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Kalis...