Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Koszykarki Ostrovii pokonały JAS FBG Sosnowiec [ZDJĘCIA]

Koszykarki Ostrovii pokonały JAS FBG Sosnowiec
Koszykarki Ostrovii pokonały JAS FBG Sosnowiec Łukasz Bartczak
Koszykarki Ostrovii pokonały JAS FBG Sosnowiec: Koszykarki Ostrovii zrobiły sobie i kibicom wspaniały prezent na święta pokonując w niedzielę drużynę JAS FBG 79:63. Wygrana była pewna, choć powinna być dużo wyższa, bowiem biało-czerwonym zdarzały się niepotrzebne błędy

Koszykarki Ostrovii zrobiły sobie i kibicom wspaniały prezent na święta pokonując w niedzielę drużynę JAS FBG Sosnowiec 79:63. Wygrana była pewna, choć powinna być dużo wyższa, bowiem biało-czerwonym zdarzały się niepotrzebne błędy, a niewykorzystanych okazji do zdobycia punktów było sporo. Szczególnie martwić powinna skuteczność zza linii 6,75. Na dwanaście prób podopiecznym Kaspra Smektały udało się tylko raz trafić za trzy punkty. Zrobiła to jedynie Katarzyna Trzeciak pod koniec pierwszej kwarty przy stanie 22:11 dla gospodyń.

Niedzielny mecz był dla Ostrovii okazją do rewanżu. W październiku ostrowianki pechowo przegrały w Sosnowcu po dogrywce 62:68. Wówczas w zwycięskiej drużynie prym wiodła Paulina Dąbkowska, która zdobyła aż 34 punkty. W niedzielę to głównie jej punktów zabrakło przyjezdnym. Ostrowianki problem miały właściwie tylko z jedną zawodniczką – Agnieszką Stawowską. Rzucająca z Sosnowca wywalczyła 21 punktów, ale w pojedynkę nie dała rady zagrozić biało-czerwonym.

Ostrovia dominowała na parkiecie od początku. Magdalena Parysek, Karolina Żurkowska i Agata Krygowska szybko zdobyły punkty, a gospodynie wyszły na prowadzenie 12:6. Kwartę wygrały 25:11 i na drugą wychodziły rozluźnione. Kolejny fragment meczu upłynął niemal bez emocji, kilkuset sympatyków biało-czerwonych oglądały solidną grę ostrowianek. Na przerwę zawodniczki schodziły przy stanie 39:21.

Niepotrzebne nerwy były w trzeciej odsłonie meczu. Partię tę sosnowiczanki wygrały 28:20, a trener Smektała co chwilę wstawał i wzywał swoje podopieczne do uważniejszej gry w obronie i do staranniejszych ataków. To w tej części spotkania ostrowianki popełniły najwięcej błędów. Było kilka nerwowych sytuacji i sporo strat. W całym meczu gospodynie zanotowały aż 22 straty, a rywalki, które nie grzeszyły uwagą w grze, miały o sześć więcej.

Ostrovia zajmuje obecnie 4. miejsce w tabeli I ligi grupy B, w sobotę, 4 stycznia, czeka ją wyjazd do Aleksandrowa Łódzkiego na mecz z UKS Basket.

TS Ostrovia Ostrów Wlkp. - JAS FBG Sosnowiec 79:63 (25:11, 14:10, 20:28, 20:14)

Ostrovia: Czaska 13, Trzeciak 12 , Mielczarek 11 , Misiek 11 , Kaczmarek 8, Parysek 8 , Kudłak 4 , Krygowska 4 , Żurkowska 4 , Nowicka 2, Łuczak 2.
JAS: Stawowska 21 , Kosałka 15 , Szelwicka 8 , Jaworska 8 , Kaczor 4 , Piędel 3 , Dąbkowska 2 , Deko 2.

Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!