Koszykarki Ostrovii pokonały na wyjeździe AZS Uniwersytet Rzeszowski

ŁB
Koszykarki Ostrovii wygrały w Rzeszowie
Koszykarki Ostrovii pokonały na wyjeździe AZS Uniwersytet Rzeszowski. W niedzielę biało-czerwone wygrały z rzeszowiankami 64:57. Najwięcej punktów dla zwycięskiej ekipy rzuciła Agnieszka Misiek

W pierwszym spotkaniu obu drużyn w Ostrowie biało-czerwone rozbiły rywalki 98:57. W niedzielę ostrowianki niemal od początku meczu ruszyły do ataku. W 6 minucie meczu, po celnym rzucie wolnym Edyta Mielczarek, Ostrovia prowadziła już 18:8. Co prawda później pozwoliły rzucić rzeszowiankom pięć punktów, ale kwartę wygrały. Podobny przebieg miały kolejne dwie części spotkania.

Do ostatniej kwarty ostrowianki wychodziły z przewagą 58:42. Ostatnią kwartę biało-czerwone wyraźnie odpuściły i pozwoliły ją wygrać rywalkom 15:6, ale przewaga ostrowianek była na tyle duża, że to do grodu nad Ołobokiem przyjechały dwa punkty za zwycięstwo.

Zespół Ostrovii umocnił się na 4. miejscu w tabeli I ligi grupy B. Ostrowianki mają dwa punkty straty do lidera rozgrywek - wrocławskiej Ślęzy. Teraz przed podopiecznymi Kaspra Smektały niezwykle trudny bój właśnie we Wrocławiu, gdzie biało-czerwone zmierzą się z liderem.

Zwycięstwo w Rzeszowie to druga ważna wygrana zawodniczek Kaspra Smektały. Przed kilkoma dniami biało-czerwone pokonały u siebie ówczesnego lidera z Poznania. Oby tak samo było w kolejnej kolejce w stolicy Dolnego Śląska. Spotkanie rozpocznie się w najbliższą sobotę, 14 grudnia, o godz. 17:45.

AZS Uniwersytet Rzeszowski - TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski 57 : 64 (13:18, 15:23, 14:17, 15:6)

Ostrovia: Misiek 13, Mielczarek 9, Parysek 8, Czaska 8, Nowicka 7, Kaczmarek 6, Trzeciak 5, Kudłak 4, Krygowska 4, Żurkowska 0,

Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!Koszykarki Ostrovii pokonały na wyjeździe AZS Uniwersytet Rzeszowski