Koszykarki Ostrovii pokonały Ślęzę Wrocław

Koszykarki Ostrovii pokonały Ślęzę Wrocław: Mecz rozpoczął się po myśli ostrowianek, które prowadziły już 13:8. Ale ostatecznie pierwszą kwartę wygrały wrocławianki 22:19. W kolejnej odsłonie warunki gry dyktowały podopieczne Kaspra Smektały. W 12 minucie po rzucie Katarzyny Trzeciak Ostrovia znów wyszła na prowadzenie 23:22.

Koszykarki Ostrovii pokonały Ślęzę Wrocław 66:60 i zdobyły kolejne dwa punkty.

Mecz rozpoczął się po myśli ostrowianek, które prowadziły już 13:8. Ale ostatecznie pierwszą kwartę wygrały wrocławianki 22:19. W kolejnej odsłonie warunki gry dyktowały podopieczne Kaspra Smektały. W 12 minucie po rzucie Katarzyny Trzeciak Ostrovia znów wyszła na prowadzenie 23:22. Co ciekawe, ostrowska rozgrywająca miała w tym momencie na swoim koncie 13 zdobytych punktów na 23 całego zespołu.

W końcu do kosza zaczęły także trafiać pozostałe zawodniczki i w 17 minucie gospodynie wygrywały już 35:25. Ostatecznie po pierwszej połowie prowadziły 39:26. Przez całą trzecia kwartę zawodniczki z Ostrowa kontrolowały wydarzenia na parkiecie. W ostatnich dziesięciu minutach wrocławianki rzuciły się do odrabiania strat, ale nie zdołały już przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.

Po czterech ligowych kolejkach liderem I ligi jest Poznań City Center AZS z kompletem 8 punktów. Ostrowianki z 7 punktami zajmują trzecie miejsce.

Ostrovia - Ślęza Wrocław 66:60(19:22, 20:4, 14:12, 13:22)
Ostrovia: Trzeciak 19, Żurkowska 12, Mielczarek 8, Kudłak 7, Misiek 7, Parysek 4, Kaczmarek 4, Krygowska 3, Czaska 2, Nowicka 0.
Ślęza: Kuras 17, Bandyk 12, Śnieżek 9, Jasnowska 8, Kret 5, Łata 3, Czmochowska 2, Pelec 2, Stachnik 2, Tajerle 0.

Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!